reklamı kapat

POPÜLER

Devil May Cry 5

10 yıl sonra yeniden sahnede: Devil May Cry 5 [Video]

10 yılın ardından Capcom nihayet bir kez daha sahneye çıkarak E3 2018‘de Devil May Cry 5‘i müjdeledi.

Dün gerçekleşen Xbox panelinde tanıtılan oyunların bir kısmını zaten biliyor ya da tahmin ediyorduk. Ancak Devil May Cry 5 sahneye çıkınca bir parça şaşırdık. 10 yıl önce oyuncularla buluşan Devil May Cry 4’ün ardından sessizliğe gömülen Capcom nihayet yeni oyunu bizlerle buluşturuyor. Oyun Devil May Cry 4’ün devamı niteliğinde olacak. Nero ve Dante’nin yine başrolü üstlendiği ve oynanabilir iki karakter olarak yer aldığı oyunda Nero’ya yardımcı karakter olarak Nico da eşlik edecek. Nero ve Dante’nin amca-yeğen olacağı oyunun fragmanında Vergil’i ise göremedik. En azından açık bir şekilde…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dante’nin peşinde

Bir önceki oyunun ardından aradan yıllar geçtikten sonra yeni oyun şeytani bir istila ile başlıyor. Bu istila genç bir iblis avcısı olan Nero’nun dikkatini çekiyor ve yardımcısı Nico ile beraber Red Grave City’e yol alıyor. Şeytani kolunu kaybeden Dante ise hikayenin başka bir noktasında bizlerle buluşuyor. Nero’nun yeni oyunda robot kolla geldiğini de ekleyelim.

Üç oynanabilir karakterinde kendine has dövüş şekilleri olduğu belirtiliyor. Oyun için net bir çıkış tarihi belirtilmedi ancak 2019 baharında PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularıyla buluşacağı kaydediliyor. Oyunun fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.