reklamı kapat

POPÜLER

The Elder Scrolls: Legends mobil platformlara geliyor

RPG oyunları dendiğinde akla ilk akla gelen serilerden olan The Elder Scrolls, farklı tarzda yapımlarda karşımıza çıkıyor. The Elder Scrolls: Legends isimli kart oyunu, hem The Elder Scrolls evrenini seven hem de kart oyunları türünü beğenen insanları ortak bir noktada buluşturuyor. Daha önce bilgisayarlar için geliştirilmesine başlanan The Elder Scrolls: Legends şimdi de mobil platforma gelmeye hazırlanıyor.

Dire Wolf Digital tarafından geliştirilen oyun bugüne kadar beta sürümdeydi ancak Bethesda yaptığı açıklamayla birlikte oyunun beta sürümden artık çıktığını duyurdu. Beta sürümde oynayanların gelişimlerinin tam sürüme aktarıldığı belirtildi. Bunun yanında bir de mobil sürümün müjdesi verildi. Buna göre oyunun iPad versiyonu 23 Mart tarihinde indirmeye sunulacak. Android kullanıcıları ise biraz daha beklemek zorunda kalacak. Oyunun Android tabletlere nisan ayı içerisinde geleceği belirtiliyor. Herhangi bir tablet sahibi olmayanlar da geç de olsa oyuna kavuşabilecek. Yapımın küçük ekranlı cihazlar için yaz mevsiminin erken aylarında indirmeye sunulacağı belirtiliyor.

Mobil versiyon duyurusun dışında bir de senaryo modu duyurusu yapıldı. The Fall of the Dark Brotherhood isimli güncelleme, tamamen yepyeni bir hikaye vadediyor. Bu güncellemeyle 3 haritada 20 yeni görev bulunuyor ve ayrıca 40 yeni kart oyuna dahil oluyor. Güncellemenin ücretli olacağını da sözlerimize ekleyelim.