reklamı kapat

POPÜLER

Beyerdynamic’ten 1.200 dolarlık kablosuz kulaklık

Telefon üreticileri birer birer kulaklık girişini kullanmayı bırakıyor. Kulaklık üreticileri de kablosuz kulaklık üretimine hız veriyor. Ünlü kulaklık üreticisi Beyerdynamic de kablosuz kulaklık yarışında öne çıkan isimlerden biri. Dünyaca bilinen marka yeni geliştirdiği Xelento Wireless isimli üst segment kablosuz kulaklıklarla ses konusunu ciddiye alan kullanıcıları hedef alıyor.

Yeni kablosuz kulaklığın adı tanıdık geliyor. Zira Beyerdynamic’in daha önce Xelento isimli bir kulakiçi kablolu kulaklığı mevcuttu. Bu yeni model eskisinin kablosuz versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Birçok firmanın aksine tamamen kablosuz kulaklık üretmeyen ve birbirleriyle kabloyla bağlanmış olan bu modelle karşımıza çıkan Beyerdynamic, kulaklığı kablolu şekilde kullanmaya da imkan tanıyor. Kablo üzerinde yer alan küçük bir bölümde kulaklığın bluetooth bağlantısını yapmayı sağlayan ekipmanlar, pil ve bir de 3.5 milimetrelik kulaklık çıkışı bulunuyor. Böylece kulaklığın pili bitse bile kabloyla bağlayarak müzik keyfine kaldığınız yerden devam etmek mümkün oluyor. Odyofillerin büyük bir bölümü kablolu bağlantıda ses kalitesinin daha yüksek olduğunu düşündüğü için bu çözüm mantıklı görünüyor. Üst düzey ses kalitesi sunan kulaklığın tek şarjla yaklaşık 5.5 saat kullanım sunduğunu da belirtelim.

Her kablosuz kulaklık gibi Xelento Wireless‘ın da fiyatı kablolu modele göre daha yüksek. Bu kulaklığa sahip olabilmek için 1.199 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Kablolu modele göre 200 dolar daha pahalı olan kulaklığın bu fiyatla yalnızca ses tutkunlarına hitap edeceği ortada.