reklamı kapat

POPÜLER

uzay balonu

Bilet sadece (!) 125 bin dolar; uzay balonu konuklarına bu manzarayı sunacak

Uzay turizmi konusunda birçok firma farklı çalışmalar yapıyor. Bu konuda Space Perspective firması ise bir uzay balonu planlıyor.

Uzay turizmi artık gerçek anlamda başladı. Günümüzde ultra zengin kişiler özel uzay şirketleri sayesinde uzaya giderek yerçekimsiz ortam deneyimi elde edebiliyor. Bu alana şimdilik Virgin Galactic ve Blue Origin gibi firmalar öncülük ediyor ancak süreçte Space Perspective gibi geri planda kalan isimler de bulunuyor. Space Perspective firması, “Spaceship Neptune” olarak geçen bir uzay balonu geliştiriyor ve bununla konuklarına inanılmaz bir deneyim yaşatmak istiyor. Bu balon ile 100 bin feet yükseğe çıkılacağı açıklanıyor ve bu yolculuk için her bir biletin 125 bin dolar seviyede olacağı (Diğer firmalardan daha ucuz) aktarılıyor. Elbette yine ultra zengin kişilere hitap edecek olan Spaceship Neptune turu, kısa süre önce balonun içini gösteren fotoğraflar ile bir kez daha gündemde.

Yukarıdaki galeride görebileceğiniz bilgisayar ortamında hazırlanmış fotoğraflar, Space Perspective firmasının konuklarına sunacağı lüks ortamı ve inanılmaz Dünya manzarasını gözler önüne seriyor. İki saat çıkış ve iki saat iniş şekilde gerçekleştirileceği aktarılan turlarda, büyük pencereler ile 360 derecelik bir görüş aşısı sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İçerisinde yiyecek ve içecek gibi ikramların olacağı görülen uzay balonu, firmanın açıklamasına göre WiFi bağlantı da sunacak. Sıfır emisyon ile olabilecek en iyi uzay deneyiminin anahtarı olarak görülen Spaceship Neptune, eğer her şey yolunda giderse ancak 2024 yılında ticari hale gelecek.

Space Perspective, şimdiye kadar yolculuk için 600 kadar bilet sattıklarını aktarıyor ve şu an bilet alan birisinin ancak 2025 yılında bu deneyimi yaşayabileceği belirtiliyor.

Uzay balon projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın