reklamı kapat

POPÜLER

Bilgisayarını kendi içinde taşıyan fare [Video]

Küçük boyutlu PC’lerin varlığına alışığız. Ancak bu bilgisayarların tam olarak taşınabilir olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü bilgisayarın ekrana bağlanması için kablolar, kullanılabilmesi için ise klavye ve fare gerekiyor. Mouse Box ise bilgisayar algısını değiştirecek yapısıyla taşınabilirliği ve kullanım kolaylığını bir araya getiriyor.

İlk görünüşte sıradan bir fareden pek de farklı görünmeyen bu cihaz, içerisinde bir bilgisayar barındırıyor. 1.4 GHz hızında dört çekirdekli ARM işlemciden güç alan bilgisayar, kablosuz HDMI aktarıcısı sayesinde görüntüyü kablosuz olarak herhangi bir ekrana aktarabiliyor. WiFi bağlantısı ile internete de bağlanan Mouse Box, 128 GB dahili depolama alanına sahip. Farenin ön yüzünde 2 adet USB 3.0 girişi ve bir tane de mini HDMI girişi yer alıyor.

Söylenenlere göre ekibin amacı, bu cihazın yanında kablosuz şarj özelliği bulunan bir mouse pad sunabilmek. Böylece Mouse Box’ın kullanılmadığı zamanlarda kablosuz olarak kısa süre içerisinde tekrardan şarj olabileceği belirtiliyor. Şu anda yalnızca prototip olan ve nihai sürümü henüz hazır olmayan cihazın çıkış tarihi veya fiyatıyla ilgili bir bilgi de yer almıyor.

VİDEO