reklamı kapat

POPÜLER

Bill Gates Microsoft

Bill Gates’in açıkladığı sürpriz Microsoft kararı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Microsoft‘un kurucusu Bill Gates, kısa süre önce önemli bir kararın duyurusunu gerçekleştirdi.

Bill Gates, biliyorsunuz çok ama çok uzun zamandır 1975 yılında kurduğu Microsoft’un başında yer almıyordu. Ancak yönetim kurulundaki görevini devam ettiren ünlü isim, kısa süre önce bunu değiştirme kararı aldı. Bu kararını Microsoft’un sahibi olduğu LinkedIn üstünden duyuran yazılım dünyasının efsane ismi Gates, Microsoft yanında aynı zamanda Berkshire Hathaway yönetim kurulundan da çekildiği duyurdu. Peki Gates bundan sonra ne yapacak? Tamamen her şeyden uzaklaşıp emekliliğin keyfini mi sürecek? Bunun cevabı hayır. Bill Gates kendisini Microsoft sonrasında çalışma hayatından kesinlikle koparmamış bir isim. Eşi Melinda Gates ile birlikte 2000 yılında “Bill and Melinda Gates” vakfını kuran ve burada çok ama çok önemli sağlık ile çevre çalışmaları gerçekleştiren Gates, koronavirüs salgının patlak verdiği şu günlerde artık tüm zamanın bu vakıf ve çalışmalarına ayıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bill Gates, Microsoft’tan tamamen kopmayacak

Gates bunu açık şekilde belirtiyor. Microsoft’un mevcut CEO’su Satya Nadella’ya destek vereceğini aktaran Gates, aynı zamanda şirketin geleceği için de “danışman” rolünü üstleneceğini söylüyor. Şirketin en büyük hissedarlarından olması nedeniyle bağını koparmasız zaten çok da mümkün olmayan Gates, artık daha iyi dünya ve gelecek için daha fazla kafa patlatacak deniyor. Bill Gates’in Bill and Melinda Gates vakfı ile neler yaptığını görmek adına mutlaka Netflix’in buradaki belgesel dizisini izlenimizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni akıllı telefonu Türkiye’de de satılabilir