reklamı kapat

POPÜLER

blackberry yeni tablet

BlackBerry yeni bir tablet üretmeyi planlıyor

Barselona‘da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi 2014‘te yer alan mobil cihaz sektörünün önemli markalarından BlackBerry‘nin küresel ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı François Mahieu, Pocket-lint sitesine önemli açıklamalarda bulundu. BlackBerry’nin tekrar tablet pazarına giriş yapmayı hedeflediğini belirten Mahieu henüz bu anlamda açık bir planlarının bulunmadığını ifade etti.

En son 2011 yılında PlayBook adındaki tablet cihazı üretmiş olan BlackBerry, bu ürün için teknoloji uzmanlarından oldukça iyi eleştiriler almış olsa da, beklenen satış başarısını yakalayamamıştı.

Tablet pazarına yeniden girmeyi hedeflediklerini fakat bunun için henüz tam olarak hazır olmadıklarını belirten Mahieu’nun da işaret ettiği gibi PlayBook‘u takip edecek olan bu yeni tablet modelinin üretimi için BlackBerry’nin biraz daha bekleyeceği anlaşılıyor. Şirketin son zamanlarda bir yeniden yapılanma süreci içinde bulunduğunu göz önünde bulunduracak olursak da yeni tablet için biraz daha beklememiz gerekeceği aşikar.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“BlackBerry yeni bir tablet üretmeyi planlıyor” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Playbook kullanmış biri olarak söylüyorum ki kesinlikle güvenim yok. Playbook çıktığında ilk alanlardan biri olmuştum. Cihaz son derece güzeldi ve uygulama açısından da son derece başarılıydı. Blackberry satmıış olduğu bu tablete OS10 geleceğini duyurdu sonra bundan vazgeçti. Tableti satın almış olanlar güncelleme olmadan ve destek almadan ortada kalmış oldular. Doğal olarak tablet konusunda sicili temiz değil.