reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

BlackBerry’den OS 7’li 5 yeni akıllı telefon

Research In Motion bugün BalckBerry 7 işletim sistemli 5 yeni telefonunun lansmanını gerçekleştirdi. Bu yeni akıllı telefonların ikisi BlackBerry Bold, diğer üçü ise BlackBerry Torch serisine dahil telefonlar. BlackBerry Bold 9900 ve 9930; BlackBerry Torch 9810, 9850 ve 9860 akıllı telefonların ağustos ayı sonundan itibaren dünya çapındaki operatörler aracılığıyla piyasaya sunulması bekleniyor. Hangi cihazların hangi operatörler aracılığıyla piyasaya sunulacağı RIM’in iş ortaklarıyla birlikte duyurulacak.
Blackberry Bold 9900
BlackBerry Bold 9900, 10,5 mm inceliğiyle şu ana kadar üretilmiş en ince BlackBerry akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Klavye ve dokunmatik ekranın birlikte kullanıldığı cihazın bir de 9930 kod adlı bir kardeşi var. Her iki telefonunda NFC (yakın saha iletişimi) teknolojisini destekleyeceği açıklandı. Hatta NFC’yi destekleyen ilk BlackBerry akıllı telefonlar Bold 9900 ve 9930. Kullanışlı bir klavye ve yüksek performanslı dokunmatik ekranı bir arada sunan Bold 9900 serisi çelik çerçeveyle süslenmiş.
BlackBerry Torch 9810
BalckBerry Torch 9810 ise 9800’ın popüler tasarımından yola çıkarak geliştirilmiş. 3,2 inç ekrana sahip. BalckBerry 7 işletim sisteminin nimeterinden faydalanmakta olduğu için eski nesil Torch’lardan performans olarak çok önde. Hem tasarımı hem de donanımı ve fonksiyonelliği ile çok daha ileri seviye bir deneyim sunacağa benziyor. Torch 9850 ve 9860’ın kilit özelliği ise 3,7 inçlik ekranlarıyla en büyük ekranlı BlackBerry telefon olmaları. Multimedya içeriklerini görüntüleme söz konusu olduğunda bu iki akıllı telefonun, BlackBerry kullanıcılarını şimdiye kadar olduğundan daha çok memnun edeceği kesin.
Blackberry Torch 9850
BlackBerry 7
BlackBerry’nin yeni nesil işletim sistemi BlackBerry 7, tarayıcı performansını bir adım öteye taşımış. Tarayıcı, bir önceki işletim sistemi olan 6’ya oranla yüzde 40; BlackBerry 5 işletim sistemi ile çalışan telefonlara oranla ise yüzde 100 daha yüksek performans sunuyor. Yeni işletim sisteminin tarayıcısı HTML5 desteğine de sahip. Daha hızlı ve daha akıcı bir tarayıcı sunmasının yanı sıra BlackBerry 7 kullanan akıllı telefonlarda akıcı grafikler içeren, yüksek duyarlılığa sahip dokunmatik bir arayüz sunmak için grafik işlemcisini hızlı bir CPU ile birlikte sunan Liquid Graphics teknolojisine de sahip. Doküman düzenleme ve bulut depolama uygulamaları, ses komutu ile arama yapma, telefon, e-posta, mesajlaşma ve sosyal uygulama özelliklerini bir arada sunma gibi temel özellikleri bulunan BlackBerry 7 işletim sistemini kullanıcıların seçeceği 5 farklı tasarımla yakında raflardaki yerini alacak.

Advertisement