reklamı kapat

POPÜLER

Üç boyutlu oyunlar LG Optimus 3D ile cebe giriyor

Akıllı telefon pazarının sayılı 3D destekli modellerinden biri olan LG Optimus 3D, Gameloft iş birliğiyle üç yeni stereoskopik 3D oyunu Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunuyor. Dünyanın ilk çift çekirdek, çift kanal ve çift bellek özellikli telefonu unvanına sahip olan Optimus 3D, yeni nesil üç boyutlu oyunlarla da mobil oyun deneyimini bir adım öteye taşıyor. Mobil video oyun dünyasının büyüklerinden olan Gameloft’un geliştirdiği Lets Golf 2, Nova ve Asphalt 6’nın Optimus 3D’ye olan ilgiyi artıracağı kesin.

Mobil oyun konsollarıyla yarışabilecek performansa sahip olan LG Optimus 3D, Tri-Dual olarak geçen (çift çekirdek, çift kanal ve çift bellek) konfigürasyonu sayesinde akıllı telefonlar arasından sıyrılmayı başarıyor. Tri-Dual sayesinde geçiş süresini maksimuma çıkaran telefon, aynı anda birden fazla görevi yerine getirme, oyun oynama ve medya oynatma keyfini alışık olduğumuzdan daha akıcı ve hızlı bir hale getiriyor.
LG Optimus 3D
LG’nin geliştirdiği yeni üç boyut teknolojisine sahip olan telefon; üç boyutlu içeriğin kaydını, izlemesini ve paylaşılmasını da kolaşlaştırıyor. Kullanılan video dengeleme teknolojisi ve titreşimleri düzelten algoritma sayesinde telefonla yüksek kalitede üç boyutlu videolar çekilebiliyor.

4,3 inç büyüklüğünde WVGA ekrana sahip olan telefon, bu ekran üzerinde 1080p çözünürlükte 2 boyutlu, 720p çözünürlükte ise 3 boyutlu içerikleri görüntüleyebiliyor. Kamerayla çekilen üç boyutlu videolar, telefon üzerinde bulunan HDMI bağlantısı aracılığıyla üç boyut destekli televizyonlarda izlenebiliyor. Telefon aynı zamanda DLNA sayesinde herhangi bir cihazla içerik paylaşımı yapabiliyor. LG Optimus 3D, Avrupa’nın ardından, önümüzdeki birkaç hafta içinde dünyanın 60’tan fazla ülkesinde piyasada olacak.