reklamı kapat

POPÜLER

Telefon görüşmeleri artık Gmail üzerinden yapılabiliyor

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Amerikalı kullanıcıların Gmail üzerinden sabit ve mobil telefonları aramasını sağlayan servis güncellendi. Güncellemeyle birlikte 38 dilde kullanılabilir hale gelen servis, artık para birimi olarak dolar (Amerika ve Kanada), euro ve pound destekliyor. Türkiye’den de kullanılabilen servis için öncelikle Google Checkout üzerinden para yüklemek gerekiyor. Para yüklemenin ardından istenen sabit ve mobil numaralar Gmail üzerinden aranabiliyor.
Google Voice
Dünya üzerinde 150 ülkeye arama yapılabilen servisin ücretleri de oldukça makul. Türkiye için konuşmak gerekirse sabit numaralar için dakikası 0,03 dolar, mobil numaralar içinse dakikası 0,14 dolar. İngiltere, Almanya ve Fransa’daki mobil numaraları aramanın dakika ücreti 0,10 dolar iken Amerika ve Kanada’daki numaralarda bu ücret dakika başına 0,01 dolara düşüyor.

Servisten yararlanmak için tek yapmanız gereken (şayet daha önce yapmadıysanız) Gmail’de sesli ve görüntülü sohbet eklentisini aktif hale getirmek. Bunu yaptıktan sonra sohbet kutusunun hemen üzerinde yeşil renkli “Telefon Ara” ibaresi belirecek.