reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry’den üç yeni telefon sürprizi

Akıllı telefon pazarında bir zamanların bir numaralı ismi BlackBerry, şu sıralar o günlerinden epey uzakta. Eski “havalı” günlerine bir an önce dönmek isteyen şirket, bunu tam 3 yeni telefonla gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere yalnızca birkaç saat önce BlackBerry CEO’su John Chen’in açıklamalarını paylaşmıştık. Chen, şirket olarak eski güzel günlerine geri dönmek istediklerini ve bunu çok “havalı” bir telefonla yapacaklarını belirtmişti. Bu açıklamalardan hemen sonra bir değil tam üç adet yeni BlackBerry modeli internete sızdı.

gsmarena_004
Weibo’da ortaya çıkan modellerden ilki –muhtemelen Chen’in havalı olarak bahsettiği– şık bir tasarıma ve son derece güçlü özelliklere sahip. BlackBerry’nin amiral gemisi modeli iki yanı kıvrımlı ve uzun gövdesiyle dikkat çekiyor. Telefonun sahip olacağı iddia edilen teknik özellikler arasında ise 2560 x 1440p çözünürlüklü 5,1 inç ekran, 8 çekirdekli işlemci, 3.650 mAh kapasiteli pil, 16 megapiksel arka kamera ile 5 megapiksel ön kamera yer alıyor.

gsmarena_002
Sızan ikinci modelin, BlackBerry Passport modelinin varisi olması bekleniyor. “Oslo” ismine sahip olacağı iddia edilen telefonda 1440 x 1440p çözünürlüklü ekran, Snapdragon 800 işlemci, 3.450 mah kapasiteli pil, 13 megapiksel arka kamera ve fiziksel QWERTY klavye yer alması bekleniyor.

gsmarena_003
BlackBerry’nin sürprizleri bununla da sınırlı değil. Son olarak özel üretim bir telefonla karşı karşıyayız. “P’9984” kod adlı cihaz, Porsche tasarımlı BlackBerry‘den başkası değil. Ancak telefonun özellikleri henüz belli değil. Ve tahmin edebileceğiniz üzere tüm telefonların çıkış tarihi ve fiyatlandırmasına dair bilgi bulunmuyor.

Son olarak MWC 2015’te tanıttığı BlackBerry Leap modeliyle görünen ancak yine hayal kırıklığı yakalayan şirket artık yeni bir sayfa açmak istiyor. Bu 3 yeni telefon o sayfayı bembeyaz mı kılacak, yoksa siyaha mı bürüyecek, önümüzdeki günlerde göreceğiz.