reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry’den üç yeni telefon sürprizi

Akıllı telefon pazarında bir zamanların bir numaralı ismi BlackBerry, şu sıralar o günlerinden epey uzakta. Eski “havalı” günlerine bir an önce dönmek isteyen şirket, bunu tam 3 yeni telefonla gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere yalnızca birkaç saat önce BlackBerry CEO’su John Chen’in açıklamalarını paylaşmıştık. Chen, şirket olarak eski güzel günlerine geri dönmek istediklerini ve bunu çok “havalı” bir telefonla yapacaklarını belirtmişti. Bu açıklamalardan hemen sonra bir değil tam üç adet yeni BlackBerry modeli internete sızdı.

gsmarena_004
Weibo’da ortaya çıkan modellerden ilki –muhtemelen Chen’in havalı olarak bahsettiği– şık bir tasarıma ve son derece güçlü özelliklere sahip. BlackBerry’nin amiral gemisi modeli iki yanı kıvrımlı ve uzun gövdesiyle dikkat çekiyor. Telefonun sahip olacağı iddia edilen teknik özellikler arasında ise 2560 x 1440p çözünürlüklü 5,1 inç ekran, 8 çekirdekli işlemci, 3.650 mAh kapasiteli pil, 16 megapiksel arka kamera ile 5 megapiksel ön kamera yer alıyor.

gsmarena_002
Sızan ikinci modelin, BlackBerry Passport modelinin varisi olması bekleniyor. “Oslo” ismine sahip olacağı iddia edilen telefonda 1440 x 1440p çözünürlüklü ekran, Snapdragon 800 işlemci, 3.450 mah kapasiteli pil, 13 megapiksel arka kamera ve fiziksel QWERTY klavye yer alması bekleniyor.

gsmarena_003
BlackBerry’nin sürprizleri bununla da sınırlı değil. Son olarak özel üretim bir telefonla karşı karşıyayız. “P’9984” kod adlı cihaz, Porsche tasarımlı BlackBerry‘den başkası değil. Ancak telefonun özellikleri henüz belli değil. Ve tahmin edebileceğiniz üzere tüm telefonların çıkış tarihi ve fiyatlandırmasına dair bilgi bulunmuyor.

Son olarak MWC 2015’te tanıttığı BlackBerry Leap modeliyle görünen ancak yine hayal kırıklığı yakalayan şirket artık yeni bir sayfa açmak istiyor. Bu 3 yeni telefon o sayfayı bembeyaz mı kılacak, yoksa siyaha mı bürüyecek, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“BlackBerry’den üç yeni telefon sürprizi” için 2 cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Taklit ederek rakiplerinden sıyırılamazsın. Blackberry kendi olmayı sürdürmeli. Android uygulamaların artık çalıştığı platform haline gelen QNX tabanlı BB10 ve bu tip güçlü cihazlar doğru adım. Ancak fiyat politikasını da güçlendirmeli BB. Ayrıca Leap modeli için istediği başarıyı yakalamadığı söylenmiş ancak stok sorunu yaşandığı yani beklediklerinden fazla talep gördüklerini okumuştum.

  2. BILGEHAN SONMEZSOY dedi ki:

    Türkiye’ye geldiğinden bu yana hemen hemen tüm modellerini kullanmış ve hala da kullanan biri olarak ,piyasada ki gerek tasarım gerek güvenlik gerekse sağlamlık açısından en iyi cihaz olduğunu söylemeliyim. Her ne kadar Türkiye’de pazarpayı az olsa da veya teknik desteğini çeksene hala can alıcı özellikleri ile hatırı sayılır bir kullanıcısının olduğunu unutmamak gerekir.