reklamı kapat

POPÜLER

hearthstone

Blizzard’dan oyuncuları sosyalleştiren Hearthstone hamlesi

Blizzard‘ın son oyunu Hearthstone oyuncular arasında yeni bir bağımlılık sebebi. Çevrimiçi oynanan bu kart oyununun mobil cihaz sürümünü kısa bir süre önce çıkaran Blizzard, bu sayede dışarı çıkıp sosyalleşebileceğinizi de düşünüyor; üstelik Hearthstone’a yepyeni bir kart deseni de getirmiş.

Bire bir maçların yapıldığı ve kısa sürede çok popüler olan kart oyunu Hearthstone, yakın bir zamana kadar sadece bilgisayarınız üzerinden oynayabileceğiniz bir oyundu. Ancak Blizzard, oyuncularının bu çevrimiçi oyunda biraz daha sosyalleşmesini istemiş olacak ki geçtiğimiz hafta oyunun iPad sürümünü piyasaya sürdü. Blizzard, yakın zamanda iPhone ve Android’e de gelecek olan oyunun yeterli sosyal aktiviteyi sağlamasını garantilemek için, oyunu arkadaşlarınızla yüz yüze oynamanıza imkan verecek yeni bir özellik getiriyor.

hearthstone
Dışarı çıkıp oyunu insanlarla bire bir oynadığınızda “Player Near Me” fonksiyonunu seçtiğinizde kartlarınızın arka deseni değişiyor. Bu yeni görünümün destenize bir güç kattığı ya da çok acayip yaratıklar getirdiği falan yok tabii, olsa olsa bu yeni fonksiyonu denememiş veya zamanında yetişip yeni temayı edinememiş arkadaşlarınıza hava atmanıza imkan veriyor.

Yeni kart teması 26 Nisan’da oyuna eklenecek fakat sadece sınırlı bir süre boyunca elde edilebilecek. Bu kısıtlı sürenin ne zaman biteceği henüz belli değil fakat bu kart temasıyla ilgili daha detaylı bilgi için Battle.net Hearthstone blogunu ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR