reklamı kapat

POPÜLER

bb.suit

3D baskıyla üretilen BB.Suit ile internet bağlantısını üzerinizde taşıyın [Video]

Akıllı cihazlar artık elimizin bir uzantısı haline gelmişken ve neredeyse hiçbir uygulama internet bağlantısı olmadan çalışmazken bağlantı noktalarının dışına çıkmaktan hiç hoşlanmaz olduk. Bu sorunun üstesinden gelmek için çeşitli hotspot çözümleri bulunsa da bu çözümlere de erişim her zaman mümkün olmayabiliyor. Peki veri paketleri, bağlantı noktaları ve ayarlarıyla uğraşacağınıza bağlantı noktasının ta kendisi olsaydınız? Büyük düşünmekten korkmayan moda tasarımcısı Borre Akkersdijk deneysel olarak geliştirdiği ve BB.Suit adını verdiği tulum benzeri giysiyle, kişilerin internet bağlantısını gittikleri her yere taşımasına, hatta arkadaşları için hotspot görevi görmesine imkan veriyor.

Biraz komik bir görünüme sahip olan pamuklu tulum, 3D baskı destekli özel bir teknik kullanılarak dokunmuş. Bu teknikle kumaş dokunurken Wi-Fi, Bluetooth ve GPS bağlantılarını sağlayacak bakır kabloların yerleştirilmesi için düğümler arasında boşluklar bırakılmış. Akkersdijk yaptığı tanıtım sırasında, etkinliğe katılanlar kendisini Google Maps üzerinden takip etme ve giysiye müzik yükleme imkanı sunmuş.

Şimdilik BB.Suit’in sadece iki prototipi var, üstelik tasarımcısı Akkersdijk giysinin üretime geçirilmeden önce daha çok yol katetmesi gerektiğinin farkında. Ancak gerçek anlamda giyilebilir olmayan, işlevi kısıtlı, tasarımı da her zevke hitap etmeyen pek çok “giyilebilir” teknoloji ürününe fark atan bu fikir, parlak bir başlangıç yapmış gibi görünüyor. Yeni prototiplerde tasarımların çeşitlendirilmesi, kumaşın inceltilmesi ve giysiye yeni özellikler eklenmesi öngörülüyor.

bb.suit

VİDEO