reklamı kapat

POPÜLER

fuelband

Nike: Giyilebilir teknoloji üretmeye devam edeceğiz

Anonim paylaşımların bulunduğu sosyal ağ Secret üzerinde yayınlandıktan sonra gündemde de hızla yer bulan, Nike‘ın giyilebilir teknoloji pazarından çekildiğine dair haberler firmanın kendisi tarafından yalanlandı.

Re/code internet sitesine e-posta aracılığıyla açıklamada bulunan firma, Nike’ın akıllı bileklik başta olmak üzere giyilebilir teknoloji alanındaki çalışmalarının devam edeceğini bildirdi. Dijital ürünler departmanındaki işten çıkarmaları doğrulayan spor malzemeleri üreticisi, bunun artık donanım geliştirmeyecekleri anlamına gelmediğinin altını çizdi. Nike Fuel ve Nike+’ı yakın gelecek için gözden çıkarmayı düşünmeyen şirket, Nike + FuelBand SE için aralarında gümüş ve pembe altın renklerinin de bulunduğu yeni Metaluxe renk serisinin piyasaya sürüleceğini sözlerine ekledi.

Çeşitli kaynaklar, üretim aşamasındaki aksaklık ve yüksek maliyet gibi sorunların uzun süredir devam etmesi nedeniyle izlenecek yol haritasında kararsız kalındığını iddia ediyor. Öte yandan yaklaşık 8 senedir Apple ortaklığıyla sporcuları hedef alan Nike+ Training Club benzeri yazılımlar geliştiren dünya devinin donanım bölümüne eskisi kadar yüklenmeyerek bu işi konusunda uzman üreticilere bırakacağı ve yazılım cephesini güçlendireceği düşünülüyor.

nike

YORUMLAR