reklamı kapat

POPÜLER

Nike uygulamasının artırışmış gerçeklik desteği

Ayakkabı numarası ölçen Nike artırılmış gerçeklik uygulaması

İnternetten ayakkabı almak en sıkıntılı deneyimlerden biri. Ancak Nike artırılmış gerçeklik yardımıyla bu sorunu çözüyor.

Pek çok ayakkabı firması gibi Nike da internetten alışveriş imkanı tanıyan markalardan. Ancak söz konusu ayakkabı alışverişi olunca, kıyafet seçimindeki rahatlık her zaman olmayabiliyor. Çünkü ayak ölçüleri belli olsa dahi markadan markaya, modelden modele numara değişiklik gösterebiliyor. Ayakkabının tasarımı ya da markaların kullandığı baz kalıpların farklılıkları bu sıkıntıya sebep oluyor. Ancak Nike’ın kendi çevrim içi mağazası için hayli akılcı bir yöntemi var. Eğer Nike’ın modelleri için ideal ayak numaranızı bilmiyorsanız, firmanın uygulaması artırılmış gerçeklik teknolojisi yardımıyla size cevabı veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulamaya Nike Fit özelliği geliyor

Nike’ın mobil uygulamasına dahil edilecek olan Fit özelliği bu derdi çözüyor. Bir süredir artırılmış gerçeklik konusunda araştırmalar yapan firmanın yaptığı araştırmaya göre, insanların yüzde 60’tan fazlası yanlış numara ayakkabı alıyor. Artırılmış gerçeklik deneyimiyle doğru numarayı bulduğunu iddia eden Nike’ın sistemi şöyle çalışıyor. Uygulamayı açtıktan sonra beğendiğiniz ürünün sayfasına gidiyorsunuz. Burada almak istediğiniz numarayı seçmeniz için bir alan bulunuyor. Şimdi bu numaraların yanına “ölçüm” özelliği ekleniyor. Bu özelliğe tıkladığınızda arka kamera açılıyor ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin de yardımıyla kameradan ayaklarınız taranmaya başlıyor. Ölçüm bittiğinde telefon hangi numarayı almanız gerektiğini ilan ediyor.

Bu özelliğin aynı zamanda mağazalarda da kullanılabileceği kaydediliyor. Özellik ilk olarak Temmuz 2019‘dan itibaren Amerika’da kullanıma sunulacak. Ağustos 2019’dan itibaren ise kademeli olarak Avrupa’da kullanılmaya başlanacak. Uygulamanın tanıtımını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Otomatik bağcıklı Nike Adapt BB