reklamı kapat

POPÜLER

classic

Blizzard’ın 90’lardan kalma üç oyunu artık ücretsiz

Warcraft, Diablo, Starcraft gibi serileri ile ünlü Blizzard Entertainment sessiz sedasız yaptığı bir değişiklikle üç oyununu Batlle.net üzerinden ücretsiz olarak oynamaya açtı.

Silicon & Synapse ismini hatırlıyor musunuz? Blizzard tutkunları eminiz biliyordur fakat çok da ateşli bir hayran değilseniz aradaki bağı duymamış olmanız çok doğal. 90’ların başında, Blizzard daha ün ve şöhretle bu kadar popülerleşip, insanları bağımlılık düzeyinde kendine bağlamadan önce Silicon & Synapse ismine sahipti. İşte o zamanlardan gelen üç oyununu Blizzard bilgisayar için yeniden düzenleyip, ücretsiz yapmaya karar vermiş.

classic
The Lost Vikings, Rock N’ Roll Racing ve Blackthorne‘u Battle.net’te ücretsiz bir şekilde indirmeye sunan şirket, oyunları Classic Games kısmında listelemiş durumda. Blackthrone hariç diğer iki oyunun ise ne yazık ki Mac sürümü yok. Rock N’ Roll Racing de demo olarak sunulmuş. İlk üç bölüm hariç oyunun tamamını ne yazık ki oynayamıyorsunuz. Oyunları indirirken 90’ların başında yapıldığını da unutmamak gerek, öyle inanılmaz grafikler beklemeyin. Retro oyunları seviyorsanız, Blizzard’ın ilk zamanlarında nasıl oyunlar ürettiğini görmek istiyorsanız bu harika bir fırsat olabilir.

Battle.net hesabınıza girdikten sonra Games&Codes kısmından ulaşabileceğiniz oyunlar için bölgenizi “Americas – English (US)” yapmayı unutmayın. Bir alternatif olarak, bölge değiştirmek istemeyenler veya Battle.net hesabı olmayanlar oyunları buradan indirebilir.