reklamı kapat

POPÜLER

CENTR Camera

Eski Apple mühendislerinden 360 derece video kaydeden cep boyu kamera [Video]

Son yıllarda piyasada olan bir çok üst düzey akıllı telefonlar panoramik fotoğraf (360 derece) çekimi özelliğine sahip olsa da ne yazık ki 360 derece video kaydı yapamıyor. Bu durumun farkında olan eski Apple mühendisleri (Apple cihazların kameralarını geliştiren ekip) CENTR adını verdikleri kamerayı Kickstarter üzerinden kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

CENTR Camera
Ergonomik ve cep boyutunda bir tasarıma sahip olan kamera, 60 fps’ye kadar 360 derece video kaydı yapabiliyor. 1080p’de 6900×1080, 720p’de 4600×720 piksel çözünürlüklü video kaydeden kamerada 4 elementli ve F/2.0 diyaframlı toplam 4 adet lens bulunuyor. 4K panoramik video çözünürlüğüyle dikkatleri üzerine çeken CENTR’ın görüntü sensörü çözünürlüğü ise 5 megapiksel. Bünyesinde barındırdığı Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Bluetooth 4.0 bağlantıları ve mobil cihazlar için geliştirilen uygulama yardımıyla mobil cihazlarla iletişim kuran kamera, 20 megapiksel Time-Lapse çekimlere de imza atıyor.

centr camera grip
Üç adet mikrofonu bulunan kamera 8 GB dahili depolama alanına sahip ve depolama alanı microSD hafıza kartlarıyla artırılabiliyor. Kamera, çıkarılabilir ve şarj edilebilir piliyle 2 saate kadar video kaydı yapabiliyor. Sadece 250 gram ağırlığındaki CENTR, su sıçramalarına karşı da dayanıklı. Tüketicilerle buluşabilmesi için 900 bin dolar fon desteği arayan kamera, bugüne kadar yaklaşık 306 bin dolar fon toplayabildi. Yeterli fon toplaması durumunda CENTR, önümüzdeki yılın şubat ayında 299 dolar fon desteğinde bulunun kişilere gönderilmeye başlanacak. Kameranın perakende satış fiyatı ise 399 dolar olacak.

centr camera

VİDEO

YouTube’a giriş için Google Chrome’da ZenMate eklentisi veya Hotspot Shield/VPN Express/TunnelBear gibi VPN uygulamaları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR