reklamı kapat

POPÜLER

Bluetooth’lu StickNFind ile bir şeyleri kaybetmeye son

Her daim ortalardan kaybolan anahtarlarınız veya uzaktan kumandalar sizin için sorunsa StickNFind ile rahata kavuşacaksınız. Bozuk para büyüklüğündeki Bluetooth’lu sticker’ları istediğiniz herhangi bir yere, herhangi bir şeye ve hatta herhangi biri (mesela çocuğunuz) üzerine yapıştırabiliyorsunuz ve nerede olduklarını bulamadığınızda akıllı telefonunuzdan sinyal göndererek yerlerini tespit edebiliyorsunuz. Bu minik aparat sinyali aldığında hem ışık çıkarıyor hem de titreşimle uyarı veriyor bu sayede aradığınızı bulmanız daha da kolaylaşıyor.
StickNFind
Yalnızca 4,1 mm inceliğinde olması sayesinde kedi köpek gibi ev hayvanlarından tutun da cüzdan, sırt çantası, pasaport ve valiz gibi birçok eşyanın üzerine yapıştırabileceğiniz StickNFind, yaklaşık 30 metre mesafeye kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
StickNFind

StickNFind’ın akıllı telefon uygulamasındaki Radar ekranında üzerinde sticker olan şeyleri görebiliyorsunuz. Elbette konum olarak nerede olduğunu göremiyorsunuz ama mesafe olarak aşağı yukarı bir tahminde bulunabiliyorsunuz.

Uygulamanın “sanal tasma” gibi çirkin bir isim koyduğu özelliği, üzerinde sticker olan şeylerden (çocuğunuz, köpeğiniz veya tabletiniz) uzaklaştığınızda ya da onlar sizden uzaklaştığında uyarı veriyor. Bunun tam tersini ayarlamanız da mümkün. Örnek olarak, evden çıkarken telefonunuzu unuttuğunuzda anahtarlığınızdaki StickNFind sizi uyarabiliyor. Find It fonksiyonu sayesinde ise menzilde olmayan bir sticker için takip özelliğini aktif hale getiriyorsunuz ve o sticker menzile girdiği anda uygulama size haber veriyor. Yeni StickNFind Task Launcher uygulaması ise NFC etiketlerine benzer bir şekilde işlev görüyor ve akıllı telefonunuz belli bir sticker’ın menziline girdiğinde telefonunuzdaki belli ayarlar, modlar değişiyor. indiegogo adlı fon toplama sitesi üzerinden yatırım bekleyen StickNFind, 70 bin dolarlık hedefinin neredeyse on bir katına ulaşmış durumda. Erken sipariş verirseniz iki sticker’a 35 dolara sahip olabiliyorsunuz.

VİDEO