reklamı kapat

POPÜLER

Blur incelemesi

 - Güncelleme: 23 Eylül 2010 00:51ARABAYA SİLAH

Blur, hem gerçek, hem de fantastik araçlara ev sahipliği yapıyor. Oyunun kariyer bölümünde Dodge Viper, Lotus Exiges ve Ford Transit gibi araçlarla karşılacağınız gibi, bizzat geliştirici Bizarre Creations tarafından tasarlanmış araçlarla da oynayabiliyorsunuz. Blur’de sadece yarışmıyor aynı zamanda rakiplerinizle çatışmaya da giriyorsunuz. Araçların üzerine çeşitli silahlar takılabiliyor ve bunlara karşı kendinizi savunmak için kalkanlarınızı kullanıyorsunuz. Elbette ki kalkanınız sınırsız değil, bu nedenle bu özelliği ne zaman kullanacağınızı çok iyi hesaplamanız gerekiyor. Pistler gerçek şehirlerin oyun için yeniden tasarlanmış hallerinden oluşuyor. Los Angeles ve Londra gibi şehirlerin içindeki pistlerde çılgın yarışlara giriyorsunuz. Oyunda önemli olan yarışırken ya da savaşırken hayran puanları toplamak. Oyun içinde çeşitli hareketler yaptıkça, sıkı yarıştıkça ya da daha çok rakip ekarte ettikçe puanlarınız artıyor. Bu puanları aracınızı güçlendirmek, farklı parçalar satın almak ya da değişik araçlar edinmek için kullanabiliyorsunuz. Basit bir karakter gelişim sisteminden bahsedebiliriz kısacası. Zaman zaman oyunun tam ortasında birtakım küçük görevler çıkıyor. Bu görevleri yaptıkça hayran puanları daha fazla gelmeye başlıyor.

KESKİN VİRAJ
Oyun gayet hızlı ve tempolu bir şekilde oynanıyor. Fazla bir ciddiyet beklemeyin kısacası. Araç modifiye etmek daha güçlü silah almak gibi aksiyonların sonucunda gerçekleşiyor. Bu durum online olarak oynarken de böyle. Oyunu dört kişi aynı anda ekranı bölerek oynayabiliyorsunuz. Kaliteli ve büyükçe bir HDTV’niz yoksa bu seçenek pek tat vermiyor ancak online olarak 20 kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Oyunun yapay zekası fena değil ancak oyunun asıl amacının online oyun olduğu çok belli.

TWISTED METAL!

Eğer yarışmaktan çok aksiyona odaklanan bir oyun arıyorsanız Blur tam size göre. Zamanında Twisted Metal’i sevenler, Blur’ün de hayranı olacaklardır. Ancak ciddi bir sürüş simülasyonu isteyenler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Hasar modellemesi, grafikleri, silahları ve çekişmeli online seçenekleriyle Blur, sizi bir süre oyalayacaktır. Ne var ki türün eskilerinden Twisted Metal’in açıklandığı bu günlerde heyecanınızı ona da saklayabilirsiniz.

OYNANABİLİRLİK

-3YILDIZ-

GRAFİK
-4YILDIZ-

EĞLENCE
-4YILDIZ-

SES – MÜZİK
-3YILDIZ-

YAPIMCI
BIZARRE CREATIONS

DAĞITICI
ACTIVISION

PLATFORM
PS3, PC, XBOX 360