reklamı kapat

POPÜLER

BMW beklenen iDrive Sistemi'ni tanıttı

BMW, beklenen eğlence sistemi iDrive’ı tanıttı

BMW, bu yıl dijital ortamda gerçekleşen CES 2021’de yeni nesil  iDrive’ı tanıttı. İlk olarak BMW iX modeliyle sunulacak olan iDrive, teknolojik bir devrim yaşatacak.

BMW’nin ilk defa 2001 yılında 7 Serisi modelinde kullandığı  iDrive teknolojisi, tüm kabin kontrol işlevlerini tek bir yerden yönetebilmeye olanak sağlarken, aynı zamanda navigasyon verilerini, ses ve telefon ayarlarını da gösterebilmesiyle çağının ötesinde bir işlev sunuyordu.  Uzun yıllar sektöre öncülük eden iDrive, bilgi-eğlence sistemi gelişimini sürdürerek BMW’nin iç mekanda en çok ilgi çeken teknolojileri arasında yer aldı. Bu sene 20’nci yılını kutlayan ve yine sınıfının referans noktası olmayı hedefleyen iDrive’ın yeni nesli, ilk olarak BMW’nin elektrikli amiral gemisi BMW iX ile kullanıma sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW ile Sürücüsü Arasındaki İlişkiyi Yeni Bir Boyuta Taşıyor 

Yeni nesil iDrive, analog ve dijital teknoloji arasındaki boşluğu doldururken, fiziksel ve elektronik tuşları bir arada sunarak çok daha güvenli, konforlu ve fonksiyonel bir mobilite deneyimi sunuyor. Yapay zeka kullanımıyla sensörlerin çevreyi algılama ve analiz yeteneği arttırılan yeni nesil iDrive, yol durumundan otomobilin performansına, park manevra uyarılarından olası tehlikelere kadar yolculuk esnasında gerekli tüm bilgileri sürücüye çok hızlı bir şekilde iletiyor. Sistemin ilk geliştirildiği dönemde BMW Online Hizmeti de sunan iDrive, 2007 yılında sınırsız araç içi internet erişimini sağlayan ilk uygulama oldu.

İlginizi Çekebilir

Sony de bir elektrikli otomobil geliştiriyor