reklamı kapat

POPÜLER

BMW CONCEPT 101 “touring” kavramını değiştirmeye geliyor

Tıpkı son model otomobilleri gibi iki teker üzerinde de hayranlık uyandıran çalışmalara imza atan BMW yeni motosiklet konseptini görücüye çıkardı. Touring kavramına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan BMW Concept 101, otomobil meraklılarını bile kıskandıracak lüks tasarımıyla dikkat çekiyor.

BMW’nin meşhur K 1600 motosiklet ailesi üzerine geliştirilen Concept 101, yol motoru kavramını her yönüyle karşılayan tasarım özelliklerine sahip. Alçak ve rahat oturuş pozisyonu ile geniş ve büyükçe selesi sayesinde seyahat tutkunlarına konforlu ve keyifli saatler vadediyor. BMW tarafından “şıklığın, gücün ve lüksün simgesi” olarak tanımlanan Concept 101, bu tanımın hakkını verecek detayları da bünyesinde barındırıyor. Alüminyum, karbon fiber ve ahşap malzemelerin kullanıldığı motosiklet, önden geniş ve kaslı yapıdan arkaya doğru uzanan keskin ve alçak kuyruğuyla çarpıcı görüntüler sunuyor. LED farlar, sağ ve sol kısımda ayrı ayrı yer alan iki adet üç çıkışlı egzoz, yine iki yanda bulunan geniş hacimli bagajlar, Concept 101’in şık ve lüks tasarımını vurgulayan detaylardan.

Motosikletin performans özelliklerine gelecek olursak, BMW K 1600’ün 160 beygir güç üreten 1.6 litre sıvı soğutmalı ve 6 silindirli motor bloğunu kullanıyor. Üretim aşamasında bazı değerlerin değişebileceğini öngörerek BMW diğer detayları açıklamış değil. Alman üreticinin özellikle Amerika pazarını hedef alarak geliştirdiği Concept 101’in üretim aşamasına ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.