reklamı kapat

POPÜLER

BMW M3 Touring

BMW M3 Touring; ilklerin buluştuğu performans şöleni

Departmanın 50. yılı kutlamalarına ilkle giriş yapan BMW M3 Touring, son dönemlerin en dikkat çekici otomobillerinden birisi olacak.

2022 ile birlikte 50. yılını kutlayan M departmanı, bizlere özel hediyeler vermeye devam ediyor. Birçok modelde 50. yıl özel serileriyle gerçekleştirilen kutlamalara yeni bir oyuncu dahil oldu. 3 Serisi ürün gamının M rozetiyle buluştuğu reçeteye ilk kez Touring gövdesini getiren çalışmalar, Goodwood Hız Festivali kapsamında ilk kez tüm dünyaya gösterildi. Hafta içi aile babası kullanıcıları hafta sonu kaçamaklarında bir yarış pilotu hissettirme konusunda çok fazla zorlanmayacak olan BMW M3 Touring, SW gövde tipinin de ne kadar çekici olabileceğinin de güzel bir kanıtı adeta.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2022 BMW M3 Touring teknik özellikleri

Geçtiğimiz mayıs ayında gelen CSL rozeti sonrasında performans partisini devam ettirecek olan M3 Touring, teknik nitelik olarak doğrudan Competition paketiyle gösterime açıldı. Kaputunun altında 510 beygir güç ve 650 Nm tork üreten 3.0 litrelik twin-power turbo sıralı altı silindirli makinenin standart olarak geldiği modelde 8 kademeli otomatik şanzıman ve aktif M diferansiyel kilidinin kombinasyonu da standart sunuluyor. Bu parçaları rakamsal tarafta daha da anlamlı kılan 50:50 ağırlık dağılımı, otomobili özellikle virajlarda çok daha tatmin edici bir sürüş deneyimine götürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm parçaların bir araya gelmesiyle 0’dan 100’e hızlanmasını 3,6 saniyede tamamlayan modelin maksimum sürat limiti ise 280 km/s olacak. Festival kapsamında performans değerleri kadar egzotik bir pembe renkle görücüye çıkarılan M3 Touring’de 20 inçe kadar yükselebilen jantların tasarımı da üzerinde konuşulmayı kesinlikle hak ediyor. Tamponlar, marşpiyel ve difüzör gibi gövde panelleri de yine M versiyonunu ayırt etmede önemli etken konumunda. M3 Touring için üretim süreci kasım ayından itibaren başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR