reklamı kapat

POPÜLER

BMW M4’ten ilham alan 710 beygirlik canavar

02 Ocak 2016

Detroitli tuning şirketi Hoffy Automobiles, BMW M4 üzerine geliştirdiği konsept otomobilini görücüye çıkardı. MAMBA GT3 adını taşıyan konsept otomobil, Bavyeralıları bile kıskandıracak cinsten.

2016 MAMBA GT3 Street Concept, şasi tasarımı için BMW M4’ü esas alıyor ancak dışarıdan bakıldığında iki otomobili birbirine benzetmek neredeyse imkansız. İçe doğru derinlemesine tasarlanan tamponu, kocaman hava kanalları ve LED farları konsept otomobili farklı kılan en belirgin detaylardan. MAMBA’nın sıra dışı görünümü arkaya tampona doğru devam ediyor. Şişkin çamurlukları, yarış otomobillerini andıran hava kanalları ve neredeyse tavana yüksekliğindeki arka kanadı MAMBA’yı tam bir sokak yarışçısına çevirmeyi başarıyor.

Yarışmak için elbette güçlü bir motora ihtiyacınız var. BMW M4’ün 3 litre hacimli ve çift turbo beslemeli motor bloğu imdada yetişiyor. Ancak “ufak” bir farkla. M4’ten 285 beygir daha güçlü olan MAMBA, 710 beygirlik motoruyla 0-100 km/s hızlanmasını 3,1 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı 338 km/s ile sınırlandırılan otomobilin şubat ayında üretime geçmesi planlanıyor.