reklamı kapat

POPÜLER

Zarafet ve gücün yeni adı: BMW Concept M4 GTS [Galeri]

Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Pebble Beach otomobil haftasında yine birbirinden zarif otomobiller şıklık yarışına girecek. Yarış ve şıklıktan bahsederken aklımıza hemen sayabileceğimiz birkaç isim geliyor. İşte onlardan biri olan BMW de dünyanın en zarif otmobil organizasyonlarından birinde, Pebble Beach Concours d’Elegance dahilinde sergileyeceği otomobili görücüye çıkardı.

BMW Concept M4 GTS isimli otomobil, bildiğimiz M4’ün daha yapılı ve daha güçlü versiyonu. Performans rakamları henüz açıklanmasa da 425 beygirlik M4’ten çok daha güçlü olacağı belirtiliyor. Zira M4 GTS’in kaputu altında su soğutmalı motor yatıyor. Yanma odasına giden havanın su püskürtülerek soğutulacak olması doğal olarak daha yüksek performans anlamına geliyor.

Performansı artıran bir diğer unsur ise gövde tasarımında gizli. Tamamen karbon fiberle kaplanan M4 GTS, M4’ten daha heybetli durmasına rağmen çok daha hafif. Mat gövdesinin altına işlenen turuncu detaylar yalnızca bir yol canavarı değil, aynı zamanda bir pist canavarıyla karşı karşıya olduğumuzu hatırlatıyor. Şimdilik konsept aşamasındaki BMW M4 GTS’in üretime ne zaman geçeceği henüz belli değil.