reklamı kapat

POPÜLER

BMW 9 Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series
BMW-9-Series

BMW süper lüks 9 Serisi ve i6 sedan için hazırlıklara başladı

BMW süper lüks bir otomobil ve tamamen elektrikli bir otomobil hazırlığı içinde. Automobile isimli internet sitesinin haberine göre BMW, piyasada satılan en üst segment otomobili 7 Serisi’nden çok daha lüks ve özel bir otomobile imza atmaya hazırlanıyor.

7 Serisi’ni tahtından edeceği belirtilen 9 Serisi’nin BMW Vision Future Luxury konsept otomobilinden izler taşıyacağı ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere BMW, bu otomobilini 2014 yılında gerçekleşen Pekin Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarmıştı. Teknoloji ve lüksü bir arada sunan fütüristik otomobil, göz alıcı tasarımıyla tüm dikkati üstüne çekmeyi başarmıştı.

Pininfarina imzalı Gran Lusso V12 Coupe‘den tasarım anlamında izler taşıyan geleceğin lüks otomobilinde kocaman bir panjur, kromajlar ve ince şekilde tasarlanmış yan aynalar göze çarpıyor. Arka tampon ve stopların arasına yerleştirilen hava çıkışları ise otomobilde göze çarpan diğer detaylar arasında yer alıyor. Rolls-Royce tarzı çerçevesiz geriye açılır kapılara sahip olan konsept otomobilde dört kişilik oturma düzeneği bulunuyor.

2020 yılında satışa sunması beklenen 9 Serisi haricinde BMW’nin “i” serisinin yeni otomobili i6‘yı da geliştirdiği iddia ediliyor. Tamamen elektrikli  ve sedan bir model olacağı ifade edilen bu otomobilin de 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

*Haberde kullanılan görseller BMW Vision Future Luxury konseptine aittir.