reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

BMW Vision Future Luxury

Teknolojiyi lüksle buluşturan BMW Vision Future Luxury konsepti

BMW, Vision Future Luxury olarak adlandırdığı yeni otomobil konseptini Pekin Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Teknolojiyi ve lüksü bir arada buluşturan BMW’nin fütüristik otomobili Vision Future Luxury, göz alıcı tasarımıyla daha şimdiden tüm dikkatleri üstüne çekeceğe benziyor.

Advertisement

BMW Vision Future Luxury
Geleceğin lüks otomobilinde genellikle spor otomobillerde kullanılan karbon fiber malzeme tercihi yapılmış. Bu malzeme otomobilin hafif olmasına katkıda bulunmuş. Pininfarina imzalı Gran Lusso V12 Coupé‘den tasarım anlamında izler taşıyan konsept otomobilin ön yüzünde lazer farlar kullanılıyor. BMW, bu yılın şubat ayında i8 modelinin opsiyonel far sistemiyle birlikte geleceğini açıklamıştı. 600 metreye kadar görüş mesafesi sağlayan lazer far, daha uzun görüş mesafesi isteyen sürücüleri mutlu edecek gibi görünüyor. Bu farlar aynı zamanda LED farlara kıyasla daha hafif ve yüzde 30 daha fazla enerji verimliliğine sahip.

BMW Vision Future Luxury
Otomobilin dış tasarımına dönecek olursak kocaman bir panjur, kromajlar ve ince şekilde tasarlanmış yan aynalar göze çarpıyor. Arka tampon ve stopların arasına yerleştirilen hava çıkışları da otomobile ayrı bir hava katmış. Rolls-Royce tarzı çerçevesiz geriye açılır kapılara sahip olan konsept otomobilde dört kişilik oturma düzeneği bulunuyor. Arka koltuklarda yolcuların film izleyebilmesi veya internette dolaşabilmesi için iki adet tabletin de yer aldığı otomobil, ConnectedDrive sisteme de destek veriyor. Konsol kısmında dokunmatik ekran bulunan Vision Future Luxury’de kullanılan ahşap malzeme, otomobilin lüks olduğunu en iyi şekilde yansıtıyor. Şu an için konsept aşamada olan Vision Future Luxury’nin ne zaman üretim bandına gireceği henüz belli değil.