reklamı kapat

POPÜLER

Otomobilin ardından şimdi de motosiklet; karşınızda BMW Vision DC Roadster [Video]

Otomobil projesiyle birlikte sahnenin yıldızlarından birisi olan BMW Vision DC Roadster, Motorrad ekibinin vizyonu olma konusunda iddialı.

Düzenlediği NEXTGen etkinliği ile dünya çapında ses getirmeyi başaran BMW, bu organizasyonda daha çok tasarım vizyonuna odaklanmayı tercih ediyor. i8’in gelecek nesli olarak nitelendirebileceğimiz otomobil konseptinde önümüzdeki süreçteki elektrikli modellerine selam gönderen marka, motosiklet departmanını da boş geçmedi. Tasarım ekibinin çok özel çizgileri bir araya getirerek oluşturduğu BMW Vision DC Roadster, elektrik gücünün iki tekerlek üzerindeki yüzüyle ilgili bizlere mesaj gönderiyor. Karbon fiber ve alüminyum gibi hafif alaşım malzemelerden üretildiği açıklanan motosikletin herhangi bir teknik detayıysa en azından şimdilik paylaşılmadı.


Satır başlarıyla BMW Vision DC Roadster

Yaklaşık 3 yıl öncesinde tanıtımı gerçekleştirdiği benzer bir çalışma ile uzun süre hafızalara kazınan Motorrad ekibi, bunu bu kez farklı bir gövde tipiyle denemeyi tercih ediyor. Teknik özellikleriyle ilgili bilginin paylaşılmamış olması da, meraklılarının motosiklet üzerindeki tartışmaları tasarım üzerine yapmasına olanak tanımakta. Nitekim bu bölüme baktığımızda oldukça köşeli ve net çizgilerin kullanıldığını görebiliyoruz. İçten yanmalı motor yerine gövdeye entegre edilen batarya ve elektrik motorunun tasarımı tamamlayıcı birer elemana dönüştürülmesi de dikkat çekiyor. Işıklandırma grubunda LED teknolojisinden faydalılan BMW Vision DC Roadster’ın tork ve diğer performans değelerinde oldukça iddialı olacağı da marka içerisindeki açıklamalarda kendisine yer buluyor. Elektrikli motosiklet sınıfının Kısa vadede Harley Davidson ismine seri üretimde sahip olacak.