reklamı kapat

POPÜLER

bmw r80

BMW’nin efsane motosikleti küllerinden doğdu

Her yıl yaklaşık 120 bin motosiklet, yola koyulmak üzere BMW‘nin Berlin’deki dev fabrikasından geçiyor. Bu fabrikanın 15 kilometre ötesinde ise daha ufak bir atölye bulunuyor. BMW marka motosikletler işte burada yeniden hayat buluyor.

Urban Motor, BMW motosikletlerinin kişiye özel modifiye edilip yeniden yorumlandığı bir yer. Ekibin elinden geçen son canavar ise ’87 model BMW R80. Berlinli bir mimar için yeniden tasarlanan R80, baştan aşağı yenilenmiş haliyle neredeyse bambaşka bir “şey”e dönüşmüş durumda.

bmw r80
Daha agresif bir sürüş için ön süspansiyonu 2,5 inç düşürülen R80’in dengesini, Avon Roadrider AM26 lastikleriyle kaplı 18 inçlik ön teker ile 17 inçlik arka teker sağlıyor. Elektrik devrelerinin daha kompakt hale getirilmesiyle, selenin altında oluşan boşluk R80’e farklı bir görünüm kazandırmış.

bmw r80
R80’de kullanılan parçalar da tamamen değişmiş durumda. Özel üretim Brembo PS13 merkez silindiri, Stahlflex fren hattı, LSL gidon ve Magura elcikler motosikleti özelleştiren parçalar olarak karşımıza çıkıyor.

bmw r80
Orijinal versiyonundan tamamen farklı hale gelen BMW R80, sürücüsünü fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor.