reklamı kapat

POPÜLER

Minimalizm ve estetiği bir araya getiren özel tasarım: BMW R80 T63

Bağımsız bir tasarım garajı olan Angry Motors tarafından geliştirilen BMW R80 T63, retro motosiklet kültürüne ilgi duyan tutkunların kesinlikle göz atması gereken bir proje.

Advertisement

BMW’nin bağımsız garajlar tarafından proje amaçlı en çok tercih edilen motosikletlerinden olan R80 kendisine özgü bir kitle oluşturmayı başarmış bir model olarak bugün halen popülaritesini korumaya devam ediyor. Bunun en güzel ve en güncel örneğini İsviçre merkezli bir motosiklet geliştirme garajı olan Angry Motors‘un hayata geçirdiği BMW R80 “T63” projesiyle çok net bir şekilde görebiliyoruz. Temelinde 1989 model BMW R80 RT üzerine geliştirilen bu özel tasarım retro tasarım motosikletlere ilgi duyan herkesin dikkatini çekebilecek bir potansiyelle karşımızda duruyor.


T63 adını ekibin kullandığı Michelin’in T63 lastiğinden alan projenin renk seçeneği mat siyah olarak tercih edilmiş. 350 saatlik bir çalışmanın ardından son halini alan projenin şasisinde kısaltmaya gidildiğini görüyoruz. Selesi özel yapım deri üzerine şekillenen motosikletin güç ünitesinde güncel olarak 36.000 kilometreyi geride bırakmış 800cc‘lik bir makine görev yapıyor. Motor rulmanları tamamen yenilenen motosikletin tüm cıvataları da paslanmaz yapıda tercih edilmiş. Minimalizmin güzelliğinin yansıdığı bu çalışma için fiyat bilgisi paylaşmayan Angry Motors motosikletin satılık olduğunu ve satın almayı düşünenlerin resmi site üzerinden kendileriyle iletişime geçmesini istiyor. Dilerseniz Angry Motors’un resmi sitesine buradan ulaşarak motosikletle ilgili diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.