reklamı kapat

POPÜLER

BMW R80RT (Vagabund V05)

BMW R80RT (Vagabund V05)

Vagabund BMW R100R

Vagabund BMW R100R

BMW efsanesinin bedeninde yeni bir ruh: Vagabund V05

08 Kasım 2016

Avusturya merkezli bir tasarım şirketi olan Vagabund, retro tasarıma sahip motosiklet modellerine kendi yorumlarını katarak kullanıcılarla buluşturuyor. Ekibin son harikası ise 1990 BMW R80RT.

2015 yılında sadece iki kişi tarafından kurulan özel bir motosiklet tasarım şirketi olan Vagabund, eşsiz retro tasarıma sahip motosikletleri özel üretim olarak kullanıcılara sunuyor. Geçtiğimiz süreçte BMW R100R‘ı özel olarak elden geçiren Vagabund ekibi, yine BMW marka motosikletle eşsiz bir tasarıma imza atmış. Vagabund tasarımcısı Paul Brauchart ve mekanik mühendisi Philipp Rabl tarafından adeta baştan yaratılan 1990 model BMW R80RT tasarım ve mekanik geliştirmelerin ardından Vagabund V05 adını almış. Fütüristik tasarım hatlarıyla minimalist old skool geleneğini bir arada harmanlamayı amaçlayan Vagabund ekibi, el yapımı alüminyum parçalar ve motor dahilinde tercih edilen hoş renk detaylarıyla gerçekten özel bir model yaratmış. Motorun gövdesi dışında birçok yerinde tamamen el yapımı parçaların kullanılması, işi eşsiz kılan etmenler arasındaki altı çizilmesi gereken detaylardan.

Vagabund BMW R100R
Ne kadar minimalist olmak isterseniz isteyin belirli bir aşamadan sonra ellerinizi kirletmeden böyle işleri tamamlamak mümkün olmuyor.” diyen Paul ve Philip, modifikasyon ve tamirat işlerine ilk olarak BMW’nin yer verdiği montajlama ve kablolardan kurtulmayla başlıyor. Gerekli görmedikleri ve tamamen yenileyecekleri parçalardan kutrulan ikili söküm işleminin ardından ilk olarak motorun gövde ve benzin tankını elden geçirip şasiye entegre ediyor. Motor dahilinde gerekli görmedikleri her parçadan kurtulan ikili, şasi ve kasa üzerinde gerçekleşmiş deformasyonların üzerinden geldikten sonra kendi tasarımlarını uygulamaya geçiyor. Zorlandıkları parça ve bölgeler için yer yer farklı kişilerden yardım alan Paul ve Philip, tüm parçaların el yapımı olmasına özen gösteriyor. Tasarımlarına son sürat devam eden Vagabund’u ileriki süreçte belki çok daha iyi yerlerde görebiliriz. Kim bilir?

İLGİLİ HABERLER