reklamı kapat

POPÜLER

BMW’nin elektrikli scooter’ı C Evolution yenilendi

14 Eylül 2016

BMW yeni nesil ulaşım araçlarında elektrik enerjine yatırım yapmaya ve ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor. BMW yenilenen elektrikli scooter’ı C Evolution‘ı görücüye çıkardı.

Geleceğin ulaşım araçlarında elektrik enerjisine büyük önem veren üreticilerden bir tanesi olan BMW, yenilenen elektrikli motosiklet modeli C Evolution ile karşımızda. BMW i3 ile aynı yeni nesil 94 Ah kapasiteli bataryaya sahip C Evolution tasarımsal olarak bir önceki nesli ile oldukça benzer hatlara sahip.

bmw-c-evolution-017
BMW’nin yeni nesil elektrikli Scooter’ı iki farklı versiyon ile kullanıcılara sunulacak. Bunlardan birincisi tek sarj ile 160 km mezile sahip “uzun mesafe” versiyonu. İkinci versiyon olan Avrupa versiyonu ise tek sarj ile kullanıcısına 100 km gitmeyi vaad ediyor. 160 km menzile sahip versiyonun maksimum sürati 129 km/s iken 100 km menzile sahip diğer versiyonun maksimum sürati ise 120 km/s olarak dikkat çekiyor. Yol, Eco Pro, Rüzgar ve Dinamik olmak üzere 4 farklı sürüş modu bulunan motor, seçilen modlara göre farklı karakterlere bürünebiliyor. Ebatlar parametrelerine baktığımızda 265 kg ağırlığa sahip scooter’ın 2.190 mm uzunluğunda olduğunu görüyoruz. Ayrıca kullanıcılar, scooter’In sol taraftaki gidonu ile geriye gitme imkanına da sahip olacak.

bmw-c-evolution-016
Motorun direksiyonuna geçtiğimizde karşımıza yine BMW i3’te kullanılan ve sürücünün ihtiyaç duyacağı tüm parametrelere rahatlıkla erişebileceği ekran ile karşılaşıyoruz. Sürücü bu ekrandan sürat, kalan menzil gibi önemli değerlerin dışında istedikleri diğer değerlere de ulaşabilecek. BMW C Evolution ile ABS dışında akıllı fren destek sistemi ile maksimum güvenlik hedefleniyor. 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda kullanıcılar ile buluşacak olan yeni nesil C Evolution 16 bin euro‘dan başlayan yurt dışı fiyatlarıyla satışa sunulacak.