reklamı kapat

POPÜLER

Bolca çamur ve arazi var; 2019 Porsche Macan ağır test sürecinin ardından geri sayıma başlıyor

İlk teknik detaylarıyla ilgili kulis bilgilerinin gelmeye başladığı 2019 Porsche Macan, kamuflajlı olsa da içerisinde bulunduğu test koşullarını karşımıza çıkarttı.

Porsche‘nin SUV ürün gamındaki taze oyuncusu Macan, 2014 yılında başlayan macerasında üzerine koyarak yoluna devam ediyor. 2019 model yılıyla birlikte yeteneklerinde önemli oranda artış gözlemleyeceğimiz bu küçük canavarın test süreci deniz seviyesinin 3.400 metre yukarısında en zorlu koşullarda sürdürülüyor. Güney Afrika‘da yürütülen bu süreç öncesinde yoğun kamuflajlı olarak prototip versiyonuyla resmi olmayan kameraların odağına yakalanan Macan, nihayet önümüzde bekleyen tanıtımı öncesinde Porsche tarafından da detaylandırılmaya başlandı. Ciddi anlamda zorlayıcı arazi koşullarına cevap verebilmesi adına çalışmaların yürütüldüğü araçta, kullanıcıları hissedilir değişimler bekleyecek.

Dizel ve hibrit beklenmiyor

Asfalta indiği ilk günden bu yana 350.000 adetlik satış barajını geçmeyi başaran Macan, haliyle Porsche için de başarılı bir hamle olarak değerlendiriliyor. Kullanıcı odaklı cepheden gelen bu olumlu geri dönüşle birlikte aracın üzerinde koymak konusunda yatırımını artıran Alman marka, sunulacak tüm versiyonlardaki güç değerlerinde hatırı sayılır bir iyileşme planlıyor. Bu konuda şimdilik masada görünen en küçük rakamında 300 beygir civarında olduğunu söyleyebiliriz. En tepe noktada ise bizleri 440-450 beygir bandına dayanmış bir Macan Turbo S bekliyor olabilir. Dizelin yanı sıra ve hibrit versiyonun da gündemde olmadığı belirtilen Macan’da en büyük değişim, abisi Cayenne’de gördüğümüz iç dünyada yaşanacak. Kısa süre içerisinde resmi detayların gelmeye devam edeceği 2019 Porche Macan ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.