reklamı kapat

POPÜLER

Bosch elektrikli bebek arabası
Bosch elektrikli bebek arabası
Bosch elektrikli bebek arabası

Bosch’tan gelişmiş elektrikli bebek arabası sistemi

Dünyaca ünlü Bosch, bu sefer oldukça sürpriz oluşturan ilginç bir ürünle karşımıza çıktı. Bir elektrikli bebek arabası sistemi tanıtıldı. İşte detaylar;

Günümüzde hemen satın alabileceğiniz birçok bebek arabası yer alıyor. Ancak bunların yüzde 99’u standart bir yapıya sahip. Burada fark yaratan Bosch, elektrikli bebek arabası sistemi ile ebeveynlere büyük bir konfor sunuyor. Firmanın “e-stroller” adını verdiği sistem, akıllı elektrikli tahrik sistemi kullanıyor. Arka tekerlere konulan iki adet düşük gürültü yapan elektrik motoru üstüne kurulan sistem, yokuş yukarı çıkarken anneye ya da babaya destek çıkıyor, inerken de arabayı otomatik olarak frenleyebiliyor. Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara bağlanabilen ve burada güç konusunda özelleştirilebilen sistem, birçok sensöre de sahip. 18-volt Li-ion pille 15 km boyunca kadar elektrik desteği sunabilen sistem, gerçekten oldukça faydalı görünüyor. Bebek arabasının kendi başına hareket etmesini kesinlikle engelleyen ve süreci tek elle yönetilebilir hale getiren e-stroller altyapısı, beğeni topluyor.

Konu hakkında Bosch Yönetim Kurulu Üyesi ve Mobilite Çözümleri İş Sektörü Başkanı Dr. Stefan Hartung, “e-bebek arabası sisteminin şirket genelindeki teknik uzmanlık bilgisini bir araya getirdiğine dikkat çekerek, “Rüzgâr tüneli testleri dahil olmak üzere, otomotiv sektöründe uyguladığımız katı teknoloji ve kalite standartlarının aynılarını burada da uyguladık” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bosch elektrikli bebek arabası satışa çıkacak mı?

Söylendiği kadarıyla Bosch’un bu sistemini kullanan ilk bebek arabaları Emmaljunga tarafından 2020 yılında satışa sunulacak. Burada hem tek hem de ikizler için çiftli arabaların geleceği aktarılıyor. Böyle bir destek sistemi büyük ve ağır olan çift arabalar için çok daha güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Elektriğin güç verdiği yeni Peugeot modelleri