reklamı kapat

POPÜLER

Bose SoundTouch

Bose’un SoundTouch serisi, AirPlay desteğiyle Sonos’a meydan okuyor

Bose, rakiplerine yeni hoparlör serisi SoundTouch ile meydan okuyor. Sonos’un uzun zamandır sunduğu Wi-Fi özelliini SoundTouch serisi cihazlarında kullanan Bose’un yeni serisi, üç farklı boyutta hoparlörlerden oluşuyor. SoundTouch 30, 24,7 x 43,5 x 18,1 cm ölçülerinde ve 8,39 kilogram ağırlığındayken SoundTouch 20, 18,8 x 31,4 x 10,4 cm boyutlarında ve 3,2 kilogram ağırlığa sahip. Serinin en ufak ve taşınabilir modeli SoundTouch Portable ise, 10,9 x 4,5 x 1,3 cmm boyutlarında ve 1,45 kg ağırlığında.
Bose SoundTouch

Wi-Fi destekli olması sayesinde üç hoparlör, bilgisayarınızda, mobil cihazınızda veya ağ paylaşımlarında depoladığınız müzikleri kablosuz olarak dinlemenize imkan tanıyor.

Wi-Fi desteğini kullanabilmeniz için hoparlörleri Ethernet yoluyla router’a bağlamanız gerekiyor. Binlerce internet radyo istasyonu da dinleyebileceğiniz hoparlörde ne yazık ki Spotify desteği şu an için bulunmuyor. Ancak hoparlörün sunduğu AirPlay kablosuz bağlantı seçeneğiyle bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün. Hoparlörün kontrolü, iOS ve Android için geliştirilen SoundTouch Controller ile sağlanıyor. Uygulamanın kısa bir süre içinde PC ve Mac sürümlerinin de yayınlanması bekleniyor.
Bose SoundTouch

Hoparlörü uzaktan kumanda ile de kontrol etmek mümkün. Önümüzdeki yılın başında piyasada olacak olan OLED ekranlı uzaktan kumandanın satış fiyatı ise 99,95 dolar.

Kablosuz yeteneğine ek 3,5 mm kulaklık girişinin ve USB bağlantısının da hoparlörde yer aldığını belirtelim. Üzerinde yer alan OLED ekran sayesinde albüm, şarkıcı ve şarkı bilgilerine ulaşabileceğiniz hoparlörden en güçlü olan model SoundTouch 30, 699,95 dolardan, SoundTouch 20, 399,95 dolardan, SoundTouch Portable ise 399,95 dolardan şu anda yurt dışında satışa sunulmuş durunmda. Bose’un yeni hoparlörlerinin ne zaman Türkiye’ye geleceği henüz açıklanmadı.
Bose SoundTouch