reklamı kapat

POPÜLER

Bowers & Wilkins 15 bin dolarlık yeni hoparlörünü tanıttı

35 yıldan uzun süredir ses konusunda önde gelen isimlerden olan Bowers & Wilkins, 800 serisi hoparlör ailesine bir yenisini ekledi. Amiral gemisi koltuğuna oturan model, yüksek ses kalitesi ve dudak uçuklatan fiyatıyla dikkat çekiyor.

Tasarım olarak 800 modelini çokça andıran 800 D3, bazı önemli yenilikleri beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi modeli 802 D3’ün aksine bu yeni hoparlörde ikiz bas sürücüleri bulunuyor. 802’de 8 inçlik sürücüler bulunurken 800 D3’te bu sürücüler yerini 10 inçlik Aerofil bas sürücüsüne bırakıyor. Karbon fiberden üretilen sürücüler, sesteki bozulmaları en aza indirgiyor.

Gelişmiş ana ünite ve yenilenmiş manyetikler daha iyi bir kontrol sağlıyor. Bas konusunda çok güçlü olan sistem ses doğruluğu konusunda da iddialı. 802 D3 ile karşılaştırıldığında yeni modelde 10 desibel daha az frekans bozulması yaşanıyor. Bowers & Wilkins’in bu zamana kadar ürettiği en gelişmiş hoparlör olan 800 D3, 15 bin dolar fiyat etiketiyle temmuz ayında satışa sunulacak.