reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan akıllı sörf tahtası [Video]

Geçtiğimiz günlerde Samsung Mobile Brezilya, YouTube kanalında özellikle profesyonel sörfçülerin ilgisini çekecek bir tanıtım videosu yayınladı. Denizin durumu, dalgaların yüksekliği, rüzgarı ve daha fazlasını sunan akıllı sörf tahtası Galaxy Surfboard, bu zorlu sporda sporcuların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Samsung’un hemen hemen her nesneyi birbirine bağlama çalışmaları sörf tahtasına kadar uzanmış. Profesyonel sörfçü Gabriel Medina‘nın yer aldığı tanıtım filminde sörfçülerin denizde ne kadar yalnız kaldıklarına, koçlarından taktik alamadıklarına ve hayranlarından çok uzakta olduklarına değiniliyor. Bir sörfçünün taraftar coşkusunu duyabilmesi haliyle dalgalar içinde pek de mümkün olmuyor. Adeta yalnızlar sporu olan sörfte işler akıllı bir sörf tahtasıyla değişiyor.

Samsung Galaxy Surfboard, suya dayanıklı olan Galaxy S7 için özel bir bölmeye sahip. Kullanıcılar dijital ekranında koçları tarafından ya da taraftarları tarafından yollanan mesajları görebiliyor, dalga boyu, rüzgar hızı gibi bilgileri edinebiliyor. Galaxy Surfboard’un son kullanıcıyla buluşup buluşmayacağı şimdilik belli değil ancak bu gelişmiş özelliklerin bir parça dikkat dağıtıcı olduğunu da eklemekte fayda var.