reklamı kapat

POPÜLER

Göz alıcı sörf fotoğraflarının kamera arkası [Video]

Fotoğrafçı Leroy Bellet, dev dalgaların içinde sörfçülerin peşine düşüp onları tam dalganın kırılma noktasında fotoğrafladığı serisiyle, artık sörf dergilerinin kapaklarında kendine yer buluyor. 16 yaşındaki fotoğrafçı, başka bir meslektaşından ilham aldığı bu seriyi nasıl hayata geçirdiğini görebildiğimiz bir de video çekmiş.

Leroy Bellet, profesyonel sörfçülerin dalgalar arasındaki göz alıcı fotoğraflarını elinde bir adet Nikon D810 ve Nikon SB-910 Speedlight harici flaşla çektiğini ifade ediyor. Nikkor 16mm f/2.8 balıkgözü lens kullandığını söyleyen fotoğrafçı, yapay ışığın duru deniz suyu tarafından yansıtılmak yerine nasıl emildiğini görünce şaşırdığını da ekliyor.

surfing-
Fotoğrafçı, bir jetski tarafından çekiliyor ama nihayetinde o fotoğrafları çekerken bir yandan da sörf tahtasının üzerinde durabiliyor olması gerekiyor. Bellet’in projeyi tamamlaması dört ayını almış. Bu süre içinde üç kez hastaneye gitmek durumunda kalan fotoğrafçı, iki kez de sörf tahtası kırmış. Fakat sonuçta elde ettiği fotoğraflar buna değmiş gibi görünüyor. Gün batımını ve sörfçüyü arkasından flaşlı çekim yaparak ölümsüzleştiren fotoğrafçının dalgaların içindeki çekimlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

VİDEO