reklamı kapat

POPÜLER

Tesla sörf tahtası
Tesla sörf tahtası
Tesla sörf tahtası
Tesla sörf tahtası
Tesla sörf tahtası

İşte Tesla’nın resmi olarak satışa sunduğu ilginç yeni ürün

Elektrikli otomobil pazarının gözde ismi Tesla, Elon Musk’ın en büyük çalışmaları arasında yer alıyor. Şirket bugün ise yeni satışa sunduğu ilginç ürünle karşımızda bulunuyor.

Tesla, çevrimiçi satış mağazası üzerinden birçok farklı kıyafetin satışını yapıyor. Aynı zamanda şarj istasyonlarına benzeyen powerbank ve şarj cihazları satan firma, Model S’in çocuklara özel versiyonunu dahi kişilere sunuyor. Satılanlar arasında araçların 1:18 modelleri, çanta, telefon kılıfı, eldiven ve şapka gibi ürünlerde de bulunuyor. Bunlar arasına en son eklenen ürün ise bir sörf tahtası. Direkt olarak “Limited Edition Tesla Surfboard” olarak isimlendirilen tahtadan, sadece 200 adet üretildiği belirtiliyor. Satış fiyatı 1.500 dolar olan sörf tahtası, karbon fiberden üretilmiş. Şirketin kendi tasarım stüdyosu ve Lost Surfboards ile Matt “Mayhem” Biolos ortaklığında tasarlanan ürün, Model ailesiyle rahatlıkla taşınabilecek bir boyuta sahip. Kırmızı ve siyahın birleşimiyle çok dikkat çekici duran tahta, çok üst seviye bir kalite üzerine kuruluyor.

Tesla sörf tahtası

Tesla, en son Model 3’ün dört çeker ve performans paketlerini duyurmuştu

Otomobilin normal sürümünde bir tane elektrik motoru bulunuyor. Çift motorlu versiyon ise bunu ikiye çıkarıyor. Hem ön hem de arkada yer alan bu motorlar, araca dört çekerden çekiş yeteneği kazandırıyor. Böylece zorlu yollarda çok daha yüksek performans sunan versiyon, aracın 5,5 saniyelik 0-100 hızlanmasını da 4,5 saniyeye indiriyor. Tam 498 km menzili bulunan çift motorlu versiyon, saatte 225 km hıza çıkabiliyor. Bu versiyonun alınması için aracın orijinal fiyatına ek 5 bin dolar ödenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üstteki versiyon ile aynı çift motor yapısını kullanan performans versiyonu ise farkını bu motorların daha yüksek çıkışa dayanabiliyor olmasıyla koyuyor. Burada en iyi motorları kullandığını belirtilen firma, bu sayede aracı çok daha güçlü hale getiriyor. 498 km menzili bulunan model, 255 km hıza çıkabiliyor. En çok dikkat çeken değer ise hızlanma tarafında karşımıza çıkıyor. Performans paketli Model 3, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,5 saniyede çıkabiliyor. Şirketin İstanbul’a açılacak mağaza için Türkiye çalışmaları da aktif olarak devam ediyor.

İlgili Video

Uzaya çıkan Roadster