reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes’ten AMG sörf tahtası

Türkiye’de Mercedes otomobil sevdası filmlere konu olacak kadar (bknz. Sarı Mercedes) büyüktür. Mercedes, her kullanıcısına kendisini özel ve tek hissettirme konusunda uzman bir firma. Ancak ünlü sörfçü Garret McNamara için bu gerçekten doğru. Çünkü Mercedes, onun için dünyada bir eşi daha bulunmayan özel bir sörf tahtası tasarladı.

Sörfçünün sponsoru olan Mercedes, ünlü reklam ajansı BBDO’nun Portekiz ofisi ile işbirliği yaparak ortaya sörf tahtalarının AMG’sini çıkarttı. “Denizlerin gümüş oku” olarak adlandırılan sörf tahtası, Mercedes AMG’nin Stuttgard’daki tesislerinde bir grup mühendis, tasarımcı ve teknisyenin çalışmaları sonucunda ortaya çıktı. İçerisinde telemetri (uzaktan ölçüm) sistemini barındıran sörf tahtası ile McNamara’nın performansına ilişkin tüm veriler kaydedilebilecek. Sörf tahtası, tamamıyla McNamara’nın sörf stiline uygun olacak şekilde, dev dalgalarla mücadele edebilmesi için tasarlandı.

Ünlü sörfçü, kendisine özel sörf tahtası ile ilk heyecanı Küzey Portekiz’deki Nazare North Canyon’da yaşadı. McNamara, 2011 yılında yaklaşık 24 metre yüksekliğinde olduğu ölçülen dalgada sörf yapmıştı. Ne yazık ki haberin başında da belirttiğimiz üzere bu özel tasarım satışa sunulmuyor.

YORUMLAR