reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0
Vinci 2.0

Boynunuza adeta mini bir bilgisayar ekleyen akıllı kulaklık: Vinci 2.0

Büyük firmaların alana duyduğu ilgi sonrasında akıllı kulaklık modelleri artış göstermeye başladı. Bu konuda yaratıcı fikirleri destekleyen Kickstarter platformu da boş durmuyor. Bu sitede aradığı desteği bulan en son ürünlerden Vinci 2.0, boynunuza mini bir bilgisayar ekliyor.

İlk sürümüne oranla çok daha kullanışlı hale getirilen kulaklık, Kickstarter‘da konulan 20 bin dolar hedefi tam 454 bin dolara taşımış durumda. Diğer kablosuz kulaklıklardan farklı olarak boyna takılan bir gövdesi bulunan ürün, bu açıdan biraz kaba duruyor. Ancak bu yapı çok faydalı özellikler olarak  geriye dönüyor. 3G bağlantısı üzerinden telefon görüşmesi ile mesaj atılmasına imkan tanıyan cihaz, Amazon Alexa üzerine kuruluyor. Dijital asistan Alexa sayesinde sesli olarak iletişim kurabildiğiniz kulaklık, birçok konuda bilgi verebiliyor. Örneğin yakılan kalori, mesafe ya da hava sıcaklığı gibi konularda bilgi verebilen Vinci, bir alanda daha fark yaratıyor. O da çevrimiçi müzik çalabilme desteği. Dahili olarak Spotify, SoundCloud ve Amazon Music’den müzik çalabilen kulaklık, GPS üzerinden etkili konum takibi de gerçekleştirebiliyor.

Vinci 2.0 gerçekten dolu dolu bir ürün

Her türlü spor aktivitesine uygun olan Vinci 2.0, adeta bir akıllı telefon gibi çalışıyor. Gücünü dört çekirdekli Cortex A7 işlemciden ve 1 GB RAM‘den alan cihaz, 16 GB / 32 GB dahili depolama sunuyor. 3G yanında akıllı telefonlarla bağlantı için WiFi ile Bluetooth teknolojilerine de sahip olan kulaklık, toplam 86 gram ağırlığa sahip. 600 mAh gücündeki bataryasıyla sekiz saatlik bir bağımsız kullanım ömrü bulunan ürün, 1.1 inç boyutunda dokunmatik bir OLED ekrana da sahip. Genel olarak bakıldığı zaman gerçekten üstün görünen kulaklık, yapılacak en az 89 dolar bağışla 2018 Mart ayında elde edilebiliyor. Ürünün tanıtım videosu ise aşağıda yer alıyor.

Video