reklamı kapat

POPÜLER

Nefes kesen sörf kazası drone’la saniye saniye kaydedildi [Video]

Hollywood’un en iddialı gerilim filmini utandıracak drone kaydı, nefes kesen bir sörf macerasını görüntülüyor.

Drone çekimleri ortaya çok etkileyici görüntüler çıkarabiliyor. Kuşbakışı manzara görüntüleriyle izleyiciler mest olurken, erişilemeyen yerlere erişmek de mümkün oluyor. Bir de işin başka bir boyutu var. Örneğin drone çekimi yaparken tehlikeli bir duruma tanıklık edebilirsiniz. Nitekim Máquina Voadora’nın The Big Ugly videosu da tam olarak böyle bir durumda çekim yapıyor.

Portekizde gerçekleşen çekim şubat ayında, Portekiz’in en büyük kış sezonlarından birini konu ediniyor. Devasa dalgalarla boğuşan sörfçüleri çekmek için drone’uyla alanda bulunan Voadora, bir anda gerilim dolu bir kayıt gerçekleştiriyor.

Gerilim dolu kurtarma çalışması

Her şey profesyonel sörfçü Pedro “Scooby” Vianna’nın korkutucu büyüklükte bir dalgayı yakalamasıyla başlıyor. Hızla dalgaya ayak uyduran Vianna, ne yazık ki dalgalardan kaçamıyor. Bir anda büyük bir dalga Vianna’yı yutuyor ve dengesini kaybeden sörfçü beyaz sulara gömüyor. O sırada ortamda bulunan ve sörfçüleri koruma ve kurtarma görevindeki elemanlardan Lucas “Chumbo” Chianca, ki kendisi de bir sörfçü aynı zamanda, olaya müdahale ediyor. Aracıyla Vianna’nın yanına gelerek onu kıyıya taşımaya başlayan Chianca da ne yazık ki daha kıyıya yetişemeden bir başka büyük dalga iki sörfçüyü de vuruyor. Bir anda alabora olan aracın altında kalan iki sörfçüyü kurtarmak içinse devreye üçüncü bir isim giriyor. Zorlu bir süreçten geçtikten sonra Everaldo “Pato” Teixeira her iki sörfçüyü de kurtarmayı başarıyor.

Voadora’nın saniye saniye kaydettiği bu etkileyici olayı haberin devamında yer alan videodan izleyebilirsiniz.

Video