reklamı kapat

POPÜLER

Müzik deneyimini yeni bir noktaya taşıyan dokunmatik ekranlı kulaklık [Video]

Bilindik markaların üst seviye kulaklıklarında dokunmatik kontrol, gürültü engelleme ve sesli geri bildirim gibi özellikler bulunuyor. Kickstarter’da destek bekleyen Vinci ise tüm bunların yanı sıra sunduğu ekstra özelliklerle rakiplerine gözdağı veriyor.

Tamamen bulut tabanlı olan ve telefona ihtiyaç duymadan çalışabilen kulaklık, sıradan bir kulaklıktan çok daha fazlasını sunuyor. Sağ tarafta yer alan dokunmatik ekranla müzikler arasında geçiş yapılabildiği gibi bazı bilgiler de görüntülenebiliyor. Kalp ritmi ölçümü ve adım takibi yapabilen kulaklık, konum tabanlı servisler kullanabiliyor ve ayrıca aktif gürültü engelleme özelliği sunuyor.

Vinci’nin en önemli özelliği ise sanal asistanı. Bu asistan sayesinde yol tarifi alınabiliyor, favori şarkı listesi çalınabiliyor ve diğer sanal asistanların yapabildiği her şey gerçekleştirilebiliyor. Kulağa takıldığında şarkı çalmaya başlayan, bırakıldığında ise otomatik olarak duran kulaklık; konumu, zamanı ve beğenilen şarkıları algılayarak buna uygun olarak şarkı çalabiliyor.

Akıllı telefondan farklı olmayan kulaklıkta ARM Cortex A7’li işlemci ve 1 GB RAM bulunuyor. 32 GB’a kadar depolama alanının sunulduğu kulaklıkta Spotify ve Soundcloud desteği de yer alıyor. 1.500 mAh pilse sahip kulaklık kablosuz olarak şarj edilebiliyor

Kickstarter’da 99 dolara 16 GB’lık versiyonu alınabilen cihazın 32 GB depolama alanına sahip Pro sürümü içinse 149 doları gözden çıkarmak gerekiyor. Projenin başarıyla tamamlanması halinde cihazların Mart 2017 tarihinde destekçilere ulaştırılacağı belirtiliyor.

VİDEO