reklamı kapat

POPÜLER

Lüksün en yeni boyutu: 2017 Mercedes-Maybach S650 Cabriolet [Video]

Mercedes, merakla beklenen en yeni Maybach modeli S650 Cabriolet’yu düzenlenen özel etkinlikle resmi olarak gün yüzüne çıkardı.

Rolls-Royce ve Bentley gibi dünyanın en prestijli ve lüks otomobil üreticilerinin sınıfında modeller ortaya koyan ve uzun süredir suskun olan Maybach serisi, Mercedes ortaklığıyla son zamanların en sükse yapan modelini Ağustos ayında Maybach 6 ile gerçekleştirmişti. Maybach 6 ile başlayan süper lüks spor otomobil üretimine hız veren Mercedes-Maybach, S550’nin başarısının ardından S650 Cabriolet ile yine standartları değişirecek şekilde karşımıza çıktı. Ortaklığın en yeni üyesi olan 2017 Mercedes-Maybach S650, Mercedes Convertible ailesinde satın alınabilecek en üst seviye otomobil olarak ürün yelpazesindeki yerini alıyor.

mercedesmaybach7
Eğer bir otomobil modelinde Maybach ismi dolaylı yoldan bile geçiyorsa o modelin kapısının bambaşka bir standarta açıldığını bilmemiz gerekiyor. Mercedes’in GLC serilerinden alışık olduğumuz arka tasarım ve yeni nesil modellerinde yer alan ön hatlarıyla otomobilin dış tasarımı, içerideki zenginliğin ilk ipuçlarını bizlere belli ediyor. Mercedes-Maybach S650 Cabrio’nun dış tasarım detayında yer verilen 20 inç boyutundaki jantlar, modelin belki de dıştan bir Maybach olduğunu belli eden en bariz detay olarak göze çarpıyor. Genellikle limuzin tarzı zırhlı araçlarda görmeye alışık olduğunumuz jantlar, S650 Cabriolet’nun sportif olduğu kadar “ağır” olduğunun da vurgusunu yapıyor.

mercedesmaybach12
Aracın içerisine girdiğimizde ilk başta söylediğimiz gibi lüks tanımının son seviyelerine kadar hissedildiğini söyleyebiliriz. Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’nun içerisinde yer verilen materyal ve malzeme kalitesi kullanıcısını adeta deri cennetinde hissettiriyor. Koltuklarda imza olarak yer alan Maybach logosunu, anahtarda ve sportif direksiyonda da görmek mümkün. Mercedes’in diğer modellerinde de yer alan ambiyans aydınlatması gece sürüşünü çok daha keyifli hale getiren vazgeçilmez donanımlar arasındaki yerini koruyor. Geçtiğimiz süreçte BMW’nin 100. yılına özel olarak ürettiği 7 Serisi ile birlikte hediye ettiği özel seri kaleme benzer bir uygulamayı Mercedes, Maybach S650 Cabriolet’da farklı bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Mercedes, Maybach S650 Cabriolet’yu satın alan müşterilerine, marka CEO’su Dieter Zetsche‘nin bizzat kendisinden imzalı özel sertifikasıyla birlikte seriye özel dört parça bavul setini hediye ediyor.

mercedesmaybach8
2017 Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’nun kaputunun altında AMG standartlarında olan 6.0 litre hacminde twinTurbo V12 motor görev yapıyor. 633 beygirlik güç değerini sunan motoruyla Mercedes-Maybach S650 Cabriolet 0‘dan 100‘e 4 saniyede erişebilirken saatte maksimum 300 km‘ye kadar çıkabiliyor (yazılımla yükseltilmiş değer). Arka tekerlekten itiş altyapına sahip olan Mercedes-Maybach S650 Cabriolet’da yedi ileri otomatik şanzıman görev yapıyor. Toplamda 300 adetlik üretim rakamıyla sınırlandırılacak olan Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, 260.000 pound‘un üzerinde etiketi fiyatıyla sahibini bekliyor olacak.

VİDEO