reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Maybach 6 tüm ihtişamıyla karşımızda [Video]

19 Ağustos 2016

Mercedes yine bambaşka bir şeyle karşımızda. Geçtiğimiz yılki “geleceğin otomobili” konseptini Concept IAA ile dolduran otomobil devi, bu yıl yeniden alevlenen “geçmişle geleceği buluşturuyoruz” konseptine yine mükemmel bir cevap verdi. Alman devinin lüks sedan serisi Maybach, büyüleyici bir konseptle karşımıza çıktı.

Vision Mercedes-Maybach 6 adını taşıyan konsept otomobilin güzelliğine söylenecek söz yok. Uzay gemisi mi dersiniz, sürat motoruna mı benzetirsiniz bilemiyoruz ancak bütün güzellemeleri hak ettiği kesin. 5,5 metre uzunluğundaki 2+2 coupe, upuzun burnu, klasik coupeleri andıran arkaya doğru sivrilen yapısı, 24 inç çapındaki transparan jantları, martı kanatları ve müthiş aerodinamik görüntüsüyle ilk bakışta kendine hayran bırakıyor.

4 adet elektrik motorundan güç alan otomobil 738 beygir güç üretebiliyor. 80 kWh pil ünitesiyle desteklenen otomobilin tek şarjla 320 km yol alabileceği belirtiliyor. Ancak menzilden daha etkileyici olanı, 100 km yol gidebilecek şarjın sadece 5 dakikada dolacak olması. Eğer gerçekleşirse, elektrikli otomobil teknolojisinin seyrinin değişeceği kesin. Mercedes kablo dışında kablosuz şarja da destek vereceğini söylüyor.

İç mekanda epey sade ancak fazlasıyla fütüristik bir tasarım hakim. Analog göstergelerle geçmişte gönderme yapılırken dokunmatik ön camla bambaşka bir geleceğin ipucu veriliyor. Otomobil ve yol hakkındaki tüm bilgilerin bu ekrandan takip edilmesi planlanıyor.

Seri üretime geçer mi, ne zaman geçer bilmiyoruz ancak er ya da geç bu otomobilin kesinlikle üretilmesi gerekiyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Mercedes-Maybach 6 tüm ihtişamıyla karşımızda [Video]” için 6 cevap

 1. Yunus Can Oz dedi ki:

  O kadar geniş bir kasaya sahip bir araç olmuş şahzen daha fazla menzil ve daha fazla sahip olabilirdi resmen haksızlık olmuş. Benzinliye karşı olsamda böyle bir kasaya 16.5 (16 silindir) litrelik bir motor iyi giderdi. Yanlış biliyor olabilirim ama tesla 95kw ya kadar ilerletmiş durumda demek oluyorki mercedes sadece dış görüş için bir konsept uydurmuş durumda.

 2. merzedez dedi ki:

  Kırmızı modelde emniyet kemerinin pozisyonu sıkıntılı. Gelirse iç mekanı mavi olanı alacağım.

 3. Züb dedi ki:

  Benim de bacanakla enişteme alma planım var. Yeniyıl hediyesi olur.

 4. Mehmet dedi ki:

  Ben şimdiden benim 91 şahini satılığa çıkardım garajda yer açmak için çoluk çocuk sabırsızlıkla bekliyoruz.

 5. Burak dedi ki:

  Mercedes kendi çapında güzel olabilir fakat Mercedes’te bir yere kadar Mercedes olabilir ama bir Mercedes tutupta asla Rolls-Royce ve Bentley asla olamaz ve olamayacaktırda. Mercedes’te olsa hepsi ancak bu kadar. Mercedes ile Rolls-Royce ve Bentley markalarını yanyana yazmak Rolls-Royce ve Bentley’e hakarettir. Mercedes Maybach ile Rolls-Royce ve Bentley’e rakip olamadı şimdi tutupta Mercedes-Maybach’la mı Rolls-Royce ve Bentley’e rakip olacak çok komik

 6. Selim dedi ki:

  Götten suya dalmak bu olsa gerek 😂😂sen n saçmalamışsın öyle. N alaka nerden atladın oraya