reklamı kapat

POPÜLER

“Ateş” gün yüzüne çıkıyor: Mercedes Maybach S650 Cabriolet [Video]

Mercedes, Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında tanıtacağı yeni Maybach modelinin ipuçlarını içeren tanıtım videosunu yayınladı.

Ağustos ayında geleceğin otomobili Maybach 6 tasarımıyla karşımıza çıkan Mercedes, Maybach S650 Cabriolet ile birlike “lüks” tanımının üstüne kat çıkmaya geliyor adeta. Mercedes S-Class Convertible‘ın daha lüks ve donanımlı versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz Maybach S650 Cabriolet, Los Angeles Otomobil Fuarı 2016 kapsamında düzenlenecek etkinle resmi olarak karşımıza çıkacak. Mercedes, üretim rakamlarını sınırlı olarak tutacı yeni Maybach modelininin kısa tanıtım videosunu etkinlik öncesi yayınlayarak, modelin ilk ipuçlarını paylaşmış oldu.

Geride bıraktığımız süreçten günümüze kadar modelle ilgili pek çok iddia ve dedikodu her zaman olduğu gibi ortaya atıldı elbette. Lakin modelle ilgili genel görüş, S-Class Convertible ile boyutlar açısından “devrimsel” bir fark olmayacağı yönünde. Maybach S650 Cabriolet’in karakteristik farklarının boyutsal detaylardan ziyade içeride ve dışarı oluşan tasarım hatları ile ortaya çıkması bekleniyor. Modelin kaputunun altında ise on iki silindire sahip 6.0 veya 6.5 litrelik bir motorun olması gündemde. Beklenen en düşük beygir değeriyse 620 beygir civarında. Tanıtım videosunda ortaya çıkan “1 of 300” ibaresiyle modelin 300 adetlik bir üretim rakamıyla sunulması beklentilerini güçlendirdiğini de söyleyebiliriz. Tüm bu beklentilere ek olarak bir fiyat tahmini de var elbette. S-Class AMG versiyonunun günümüzde yaklaşık 250.000 dolardan satıldığını baz alarak, modelin başlangıç olarak 255.000 ile 260,000 aralığında bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Maybach S650 Cabriolet’in detaylarını LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

VİDEO