reklamı kapat

POPÜLER

2018 Mercedes-Maybach Pullmann

Paranın satın alabileceği en lüks canavar güncellendi: 2019 Mercedes-Maybach S650 Pullman

Kendi standartlarını yaratma konusunda iddiasını devam ettiren 2019 Mercedes-Maybach S650 Pullman, dışarıda ve içeride ufak ve tatlı değişimler barındırıyor.

Mercedes içerisinde en üst nokta denildiği zaman akıllara hiç şüphesiz S-Serisi gelir. Lakin premium standart konusunda işi sadece bununla sınırlı tutmayan markanın, Maybach ile olan birlikteliği bizlere çatıya da kat çıkılabildiğini gösteriyor. Tasvir etmeye çalıştığımız bu nokta Mercedes-Maybach Pullman başkası değil elbette. 6,5 metrelik uzunluğu ve içerisinde sunduğu özellikleriyle siyasi liderlerin ilk tercihlerinden birisi olan Pullman, ufak çapta tasarımsal değişimler ve elden geçirilen donanımlar üzerinden yeniden yorumlandı. İç dünyasında lüks bir otel süitinden taviz vermeyen Pullman tüm ağırlığına rağmen performansıyla da şaşırtmaya devam ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Makyaj niteliğinde dokunuşlar

Aracın dış tarafında yapılan değişimlere ön ızgaradan başlayan marka tasarımcıları, büyük ses getiren Vision Mercedes-Maybach 6‘da gördüğümüz çizgilerin bir bölümünü olduğu gibi buraya taşımayı tercih etmiş. Bunun yanı sıra klasik Maybach modellerinde gördüğümüz jant tasarımını 20 inç‘lik boyutlarla taşıyacak olan araca, 2019 S-Serisi’nde gördüğümüz çift bölge renk seçeneğinin de getirildiğini görüyoruz. Bu sayede kullanıcılar kahverengi, mavi ve gri renklerin üzerine yeni seçenekler de seçebilecek. Kokpit bölümünde her zaman olduğu gibi işleri nirvanaya çıkartan Mercedes-Maybach ikilisi, sınıfının en iyi diz mesafesini sunuyor. Belki de buna “ayak mesafesi” demek daha doğru olabilir. Burada yeni olarak nitelendirebileceğimiz parça iki bölgeli bağımsız ses kontrolü. Bu özellikle birlikte elektronik olarak kontrol edilebilir yapısı, aracın ön bölümünde başka arka bölümünde başka yönetime izin veriyor.

Gelelim kaputun altına. Burada önceki modelde gördüğümüz motorun “gıdıklanmış” bir versiyonu bulunuyor diyebiliriz. Geliştirmeyle 630 beygir güç ve 1.000 Nm tork üreten 6.0 litrelik V12 makine, 2019 Mercedes-Maybach S650 Pullman’ı sadece 6,5 saniyede 0’dan 100’e çıkartıyor. Kombinasyon için paylaşıla tüketim değerinin 100 kilometre için 14,6 litre olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Yurt dışında yaklaşık 500.000 euro gibi bir fiyatla satışa sunulan aracın siparişleri bugünden itibaren alınmaya başlandı.

İlgili video

Porsche Panamera katili asfalta indi; işte Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe