reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify’dan geleceğine yönelik önemli test [Video]

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, uygulamasında önemli bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik dedikoduları gelen akıllı hoparlör için de büyük önem arz ediyor.

Bugün ortaya çıktığı kadarıyla Spotify, uygulamasında sesli arama özelliğini test ediyor. Hali hazırda sunulmayan bu özellik, gerçekten önemli görünüyor. Konu hakkında TechCrunch’a bir açıklama yapan şirket, testi doğruluyor ancak özellik hakkında daha fazla detay vermiyor. Sesli arama ile kişilerin istedikleri şarkıları sadece söyleyerek aramaları ve açmaları mümkün oluyor. Ancak bu özelliğin bambaşka bir hazırlık için olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirket biliyorsunuz kendi donanımını geliştiriyor. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla şirket donanım konusunda tecrübeli çalışanlar arıyor. Bu ilanlardan bir tanesine “ilk fiziksel ürünümüzü oluşturuyoruz” cümlesini yerleştiren Spotify, bu konuda ciddi görünüyor. Çevrimiçi müzik pazarının en üstünde bulunan firma, akıllı hoparlör pazarına aktif olarak girecek gibi duruyor. Böyle bir ürün için de sesli arama özelliği olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Bu yüzden de alt yapı çalışmaları şimdiden de başlamış duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify
Spotify

Spotify’ın sesli kontrol altyapısı şimdilik güzel çalışıyor

TechCrunch tarafından yayımlanan aşağıdaki videoya göre özellik oldukça hızlı çalışıyor. Bu akıllı hoparlörün sunacağı kullanıcı deneyimi açısından da güzel duruyor. Apple HomePod’un sadece Apple Music ile tam olarak çalışıyor olması, şirketi donanım tarafına daha da itmiş görünüyor.

Video