reklamı kapat

POPÜLER

Spotify
Spotify
Spotify

Spotify, ilk donanım ürünüyle otomobil sahiplerini çok sevindirebilir

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, biliyorsunuz ilk donanım ürünü üzerinde çalışma gösteriyor. Şimdiye akıllı hoparlör olarak geçen bu ürünün, çok farklı bir donanım çıkma ihtimali bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıktığı kadarıyla Spotify, donanım konusunda tecrübeli çalışanlar arıyor. Bu ilanlardan bir tanesine “ilk fiziksel ürünümüzü oluşturuyoruz” cümlesini yerleştiren şirket, bu konuda ciddi görünüyor. Çevrimiçi müzik pazarının en üstünde bulunan firma, yeni bilgilere bakılırsa kendi akıllı hoparlörünü geliştirmiyor. The Verge’in haberine göre şirketin ilk ürün bir otomobil donanımı / aksesuarı olacak gibi duruyor. Bu noktada da her araca Spotify getirecek bir donanımın yolda olduğu söyleniyor. Tasarımsal olaraksa aşağıdaki gibi görünmesi beklenen ürün, gerçekten ilginç görünüyor. Şirketin resmi olarak gösterdiği ancak konuşmaktan kaçındığı bu ürün, kendi 4G bağlantısıyla telefonlardan bağımsız müzik deneyimi vadediyor gibi görünüyor. Kişilerin aylık özel fiyatlarla satın alacağı anlaşılan cihaz, bünyesinde sadece iki adet fiziksel buton ve renksiz bir ekran taşıyor. Ancak burada sesli komut desteğinin verileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu konuda dijital asistan Amazon Alexa‘nın kullanılabileceği tahmin edilirken, sürücüler için kullanışı bir cihaz yolda gibi duruyor. Yeni birçok otomobilde aktif olarak yer servis, yine de bu haliyle daha kullanışlı bir deneyim getirecek izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Spotify
Spotify

Spotify ilk donanım ürünü ne zaman geliyor?

Kısa süre önce resmi bir açıklama yapan şirket, 24 Nisan tarihinde yeni bir duyuru yapacağını açıkladı. Bu tarihte tanıtılması beklenen ilk donanım ürünü ise gerçekten oldukça merak ediliyor. Şu an 71 milyon ücretli kullanıcısı bulunan şirket, bunu da 2018 sonunda tam 96 milyon ücretli aboneye çıkartmayı hedefliyor. Halka açılma sürecini de tam 26.6 milyar dolar değerle başarılı şekilde kapatan firma, artık geleceği için köklü adımlar atacak maddi gücü elinde bulunduruyor.

İlginizi çekebilir

Akıllı ev hoparlörlerinin en yenisi HomePod