reklamı kapat

POPÜLER

Ford’un “bebek Bronco” modeli, elektronik ortamda konsept olarak hayat buldu

Ford’un ürün gamına yeni bir SUV modeli olarak eklemesi beklenen modeli, beraberinde gözlerden kaçmayacak bir genetik getirecek.

Resmiyete kavuştuğu ilk andan itibaren resmi kaynakları üzerinden bir detayını beklediğimiz Ford Bronco, 2020 itibarıyla karşımızda olacak. Üstü kapalı da olsa ilk detaylarını geçtiğimiz ay almaya başladığımız yeni modelle birlikte bizleri sürpriz bir proje de karşıladı. Ford’un yeni bir SUV modeli hazırlığı içerisinde olduğu haberini beraberinde getiren bu detaylarda, bu zamana kadar görmediğimiz bir karakterin ipuçlarına şahit olduk. Markayı kompakt sınıf için düşündüğü bu model, bir anlamda Jeep Renegade‘in de yepyeni bir rakiple karşı karşıya olacağı anlamına geliyordu. Autoblog ekibi, önümüzdeki günlerde detaylanmasını beklediğimiz bu modeli, resmi kaynaklardan paylaşılan detaylar üzerinden elektronik ortamda gerçeğe dönüştürdü. Ecosport’un gelmesiyle birlikte Türkiye pazarına pek sunulmasını beklemediğimiz bu modelin karakteriyle rakiplerinden önemli oranda ayrılması ön görülüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yepyeni bir dönem

Ön bölümdeki ışıklandırma ve ızgara tasarımı birebir şekilde resmi detaylar üzerinden şekillenen konseptte, tamponda kullanılan parçaların arazi genlerine oldukça yakıştığı görülüyor. Bizlere yeni Bronco’dan detaylar veren araçta, 21 inç’lik jantları ve sonradan eklenebilecek aksesuarlarıyla rakibi olarak gösterilen Jeep Renegade ile keyifli bir rekabete girecek. Projenin arka bölümü ise tamamen tasarım ekibinin ön görüsü üzerine oluşturulmuş durumda. Bronco ve bu yeni SUV için hatırı sayılır derecede finansman açtığı söylenen Ford’un Mustang GT500 ile birlikte tüm yelpazeyi sergilemesi gündemde. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.