reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da hayatı kopyalanan kadın

Çağımızın popüler problemlerinden biri yaratıcılıktan uzak insanların kopyala-yapıştır hastalığıyla boğuşması olabilir. Binbir emekle hazırlanan içeriklerin klavyedeki iki kısayolla saniyeler içinde sömürülmesine alışığız. Ancak Instagram’da patlak veren yeni bir olay yazılı ya da görsel içeriklerin çalınması durumuna adeta sınıf atlatıyor.

Kopyala-yapıştır yöntemiyle popülerliğe kavuşmuş ve bir şekilde ilgi çekmeyi başarmış olan insanları başkasının emeği üzerinden elde ettikleri başarı sebebiyle uzun uzun eleştirebilir, bunun ne kadar yanlış bir şey olduğundan dem vurabiliriz. Ancak popüler bir Instagram hesabının çektiği fotoğrafları birebir canlandırıyorsanız işte orada bir sorun var demektir. Ciddi bir sorun hem de.

Instagram’ın popüler gezi hesaplarından Jack Morris ve Lauren Bullen yakın zamanda oldukça ilginç ve ürkütücü bir şey keşfetti. İsmi paylaşılmayan bir Instagram hesabı Bullen ve Morris’in gezdiği yerlere gidiyor, orada çekilmiş fotoğrafları birebir çekiyor ve hatta zaman zaman bizzat hesaplar tarafından kullanılan açıklamalarla paylaşıyor. Açıkçası çalıntı içeriklere sınıf atlatan bu hesabın harcadığı emek ve para inanılmaz. Arkasındaki motivasyonun ne olduğunu ise oldukça merak ediyoruz. Fotoğraflarda kıyafetlerin bile ayarlanmış olması oldukça korkutucuyken elinin altında böylesine imkanlar olup nasıl yaratıcılıktan bu kadar uzak olduklarını da merak etmedik değil. Viral bir çalışma olmasını umduğumuz fotoğraflara haberin girişindeki galeriden ulaşabilirsiniz.